Pikmin Bloom je novinka od tvůrců Pokémon GO
3. 12. 2021 10:18 | Martin Havlíček

Pikmin Bloom je novinka od tvůrců Pokémon GO

Super Mario, Animal Crossing, Fire Emblem, Pikmin. Co mají společného? Pro zkušené hráče žádná těžká hádanka. Všechno to jsou hry od legendárního Nintenda. Ale to není všechno! Také jsou to nintendovské hry, které vyšly i na mobilech.

Poslední jmenovaná je čerstvou novinkou. Hru Pikmin Bloom pro Nintendo vytvořilo studio Niantic, které je podepsané pod hitem Pokémon GO. Obě hry toho mají hodně společného. Jednak využívají GPS senzor v mobilu ke sledování polohy a jednak se v nich mísí svět virtuální a fyzický.

Pikmin Bloom se snaží hráče motivovat ke zdravému pohybu. Funguje v podstatě jako krokoměr, ale místo nudných údajů o ušlých krocích a spálených kalorií zobrazuje hráče jako postavičku, za kterou se vleče armáda malých tvorečků – pikminů.

Čím víc toho nachodíte, tím větší armáda bude. Pikmini sbírají virtuální ovoce a semínka, ze kterých si můžete vypěstovat další druhy. Jak? Opět tak, že budete chodit. Každý pikmin má na hlavě stonek, ze kterého časem vyklíčí rostlinka. Tu pak můžete zasadit do prostředí kolem vás a pokud tudy projde jiný hráč, tak může vaši zahrádku obdivovat. S nadsázkou by se dalo říct, že ultimátním cílem hry Pikmin Bloom je pokrýt celý svět barevným virtuálním kvítím.

Pikmin Bloom není typická mobilní hra. Je to spíše krokoměr s herními prvky. Běží na pozadí a zapnete ji jen občas, abyste se podívali, jak se pikminům daří a co všechno během vaší společné výpravy nasbírali. Musíme se ale říct, že na nás motivace v podobě sbírání pikminů funguje efektivněji než nějaké nudné statistiky. Zkuste to a uvidíte, jestli jste na tom stejně!