Pozadí stránky
Pozadí stránky
Ikona aplikace Horizon Chase

Horizon Chase

Získat pro:

iOS Android

Developer: Aquiris Game Studio SA
Vydáno: 2022

Platforma: iosandroid

Toužíte po pořádné dávce adrenalinu a máte rádi závodní hry? Dejte šanci Horizon Chase od vývojářského studia Aquiris. Hra je inspirovaná klasickými arkádami z osmdesátek a devadesátek, nabízí tak moderní grafiku s 16bitovým nádechem. Za úžasnou atmosféru může nejen to, ale i hudba, která vás svým duchem zkrátka vrátí zpět v čase.

Teď už ale k samotnému hraní. V Horizon Chase si můžete zazávodit ve třech různých herních módech. První nese název World Tour (Světové turné) a jak už název napovídá, prosvištíte všemožné kouty světa, třeba Kalifornii a její oblasti, kupříkladu San Francisco nebo Los Angeles. Druhým módem jsou kampaně, které si musíte zakoupit. Každá z nich je jinak obsáhlá, ale zkrátka se jedná o rozšíření, které nabídne nové závody a automobily.

Závody samotné probíhají výborně. Soupeříte se dvaceti naprogramovanými protivníky a samozřejmě se snažíte vyhrát, nebo alespoň dobře umístit. Ovládání je velice snadné a intuitivní, zkrátka držíte plyn a zatáčíte šipkami. Pokud vám toto nastavení nevyhovuje, můžete si jej změnit, pak třeba pro zatočení stačí telefon naklonit. Máte-li doma herní ovladač pro telefon, můžete jej využít i zde.

Ve hře je stále co zlepšovat, jelikož umístěním v TOP 3 závod nekončí. V každém závodě můžete získat určitý počet bodů, dostanete je za umístění, sesbírané Track Tokeny a zbylé palivo. Pokud získáte maximum bodů, odemkne se vám status PRO. Nové automobily získáváte vyhráváním závodů. Je ale škoda, že si své auto nemůžete přizpůsobit a vylepšit.

více
Snímek obrazovky aplikace Horizon Chase
Snímek obrazovky aplikace Horizon Chase
Snímek obrazovky aplikace Horizon Chase
Snímek obrazovky aplikace Horizon Chase
Snímek obrazovky aplikace Horizon Chase

Naše recenze

Hra se nám hrala skvěle a na první pohled nás oslnila grafikou a zvukem, jelikož díky těmto dvěma faktorům se jí skutečně daří vrátit hráče do dob konce minulého století. Našli jsme i nějaké drobné chybičky, občas námi auta soupeřů projela namísto toho, aby narazila. Lehce zklamáni jsme byli z nízkých možností úpravy aut. Z našeho pohledu však klady převažovaly nad zápory.

více

Tipy a triky

I přesto, že vám hra se zatáčkami trošičku pomáhá, tak byste měli dávat pozor a zatáčet včas, případně ubrat plyn, skončit v ceduli je totiž nemilé a můžete tak přijít o dobré umístění.

Své soupeře můžete lehce vystrčit z dráhy tím, že do nich z boku narazíte. Je to trošičku zákeřné, ale máte tak větší šanci na výhru. Nezapomeňte používat nitro, díky kterému se vaše maximální rychlost na okamžik zvýší. A také sbírejte palivo a Track Tokeny rozmístěné po mapě, abyste získali body navíc.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět