Nejlepší závody na mobilech si můžeme konečně stáhnout zdarma
23. 11. 2021 8:57 | Martin Havlíček

Nejlepší závody na mobilech si můžeme konečně stáhnout zdarma

GRID Autosport se řadí mezi nejlepší závodní hry na mobilech. Není to jen další arkáda, co se „řídí sama“. Pokud chcete vyhrát závod, tak nestačí jen šlapat na plyn, musíte si správně najíždět do zatáček, přibržďovat, kde je potřeba a hledat skulinky pro předjetí soupeře. No prostě skutečný závodní simulátor na mobilu.

Hra vyšla původně na PC a herních konzolích. Mobilní verze je v podstatě její přesnou kopií. Najdete v ní přes 100 tratí a zhruba stejný počet aut. Každé se přitom řídí úplně jinak. Je něco jiného, když řídíte formuli, a když usednete za volant rachotiny v destrukčním derby. Vývojáři si dali záležet také na grafice, fyzikálním modelu a ovládání. Můžete si volit mezi dotykovým displejem nebo připojit externí ovladač. Pro začátečníky jsou tu připraveny i různé asistenční systémy, například zobrazování ideální stopy nebo automatické přibrzďování při vjezdu do zatáček.

Jedinou nevýhodou jinak skvělé hry je poměrně vysoká cena. Říct si dvě stovky za mobilní hru, když většina je zdarma, to se jen tak nevidí. GRID Autosport se ale vyplatí. Pokud si i přesto nejste jistí, můžete si stáhnout bezplatnou tzv. Custom Edition. Zadarmo a bez reklam si vyzkoušíte tři základní typy závodů a pár aut, a teprve pak se rozhodnete, jestli do hry investovat kromě času i peníze nebo nikoliv.

Víte, že… za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Dokonce si můžete pořídit jen závodní disciplíny a auta, co vás zajímají. Baví vás spíše pouliční závody vytuněných aut než formule? Tak si koupíte jen balíček Street Racing! Nebo dáváte přednost závodům silničních vozů? I ty si můžete koupit samostatně. Cena balíčků je přitom rozumná, pohybuje se od 49 do 79 korun. Každý tak zaplatí jen za to, co skutečně využije. To je fér, no ne?