Pozadí stránky
Pozadí stránky

Historická krimi, láska i mrazivé napětí. Zpříjemněte si Velikonoce pěti nejstahovanějšími e-knihami
31. 3. 2021 7:57 | Patricie Kolohnátková

Historická krimi, láska i mrazivé napětí. Zpříjemněte si Velikonoce pěti nejstahovanějšími e-knihami

Velikonoce se kvapem blíží, a to mimo jiné znamená, že na nás čekají rovnou čtyři dny volna. Jestli hledáte způsob, jak si zkrátit dlouhou chvíli anebo třeba jen toužíte po příběhu, co vás chytí a až do poslední stránky nepustí, máme pro vás hned pět tipů. Jde o bestsellery, které jste si od začátku roku stahovali úplně nejvíc.

Výběru kraluje Karin Lednická a její pokračování o Barce, Julce a Ludwikovi, tedy Šikmý kostel 2 s fantastickým hodnocením 97 %. Do sesuvem zavaleného Údolí, kde řádí masový vrah, vás zavede Bernard Minier v dalším pokračování se skvělým vyšetřovatelem Martinem Servazem. Pořádné vzrušení zažijete v románu Bez závazku od Vi Keelandové a v historické krimi Spiknutí oběšenců od Vlastimila Vondrušky zase zjistíte, co je pravda na duchařských historkách, které se šíří nedaleko vznikajícího hradu Ostrý. Posledním bestsellerem na seznamu je Hodná a zlobivá holka od Michaela Robothama. Australský autor thrillerů nám tu představuje svoji novou postavu, forenzního psychologa Cyruse Havena, kterému případ vraždy jedné dívky a nalezení druhé pořádně zamotá hlavu.

Ať už si e-knihy stáhnete na velikonoční svátky, nebo začnete číst třeba už dneska odpoledne, my vám přejeme, ať si příběhy pořádně užijete!

......................................................

Karin Lednická: Šikmý kostel 2

Žánr: Česká literatura, historický román I Hodnocení na Databázi knih: 97 %

Už debut Karin Lednické se na Databázi knih těšil jednomu z nejvyšších hodnocení. Pokračování úspěšného historického románu z Karvinska ho ale ještě předčí - na oblíbeném serveru českých a slovenských knihomolů není moc titulů, které by dosáhly bez tří procent stoprocentního hodnocení.

Šikmý kostel 2 pokračuje vlastně tam, kde první díl skončil. Proto se i tady setkáte s Barkou, Julkou a Ludwikem, kteří se ale stále vypořádávají s důsledky předešlého dramatického dění. I přesto jsou 20. léta relativně šťastným a bezstarostným obdobím i na Karvinsku. Na konci dekády ale přichází nejprve hospodářská krize, jež je semeništěm masivního vzestupu nacionalistických nálad. Hlavní hrdinové se se změnami ve společnosti vypořádávají stejně jako v prvním díle způsobem jim vlastním. A to ještě netuší, že už brzy přijde druhá velká válka, která tu bude probíhat dost jinak než v jiných oblastech.

Šikmý kostel 2 je příběh podle skutečných událostí, ani tentokrát se ale závěrečného rozhřešení nedočkáte. Což je skvělá zpráva a my doufáme, že se už brzy dočkáme třetího dílu.

......................................................

Bernard Minier: Údolí

Žánr: Světová literatura, detektivka, thriller I Hodnocení na Databázi knih: 89 %

Charismatický francouzský vyšetřovatel Martin Servaz si před nedávnem užil svůj velký návrat v podobě už šestého pokračování s názvem Údolí. A opět je bez nejmenších pochyb, že tu o napětí ani do nejmenších detailů promyšlené zápletky nebude nouze. V údolí, které v nejnovějším případu hraje hlavní roli, se nachází i jedna malá vesnice, která je po sesuvu půdy zcela odříznutá od světa. Aby toho nebylo málo, tak tu začal operovat sériový vrah, který po sobě nechává znetvořená těla.

Kriminalista Martin Servaz se zrovna potýká s disciplinárním řízením, když se mu ozve jeho bývalá přítelkyně Marianne. Ta v zavalené vesnici také skončila a prosí ho o pomoc. Protože je policista dobrákem od kosti, její žádost nemůže odmítnout. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?

......................................................

Michale Robotham: Hodná a zlobivá holka

Žánr: Světová literatura, thriller I Hodnocení na Databázi knih: 94 %

Když kriminalisté rozluští jeden příšerný případ, najdou v tajné místnosti zuboženou dívku. Kvůli otřesné podvýživě je na okraji smrti a navíc komukoliv odmítá říct, jak se jmenuje, kolik jí je a odkud pochází. Policistům se jí nepodaří ztotožnit ani podle DNA a překvapující je také skutečnost, že nikdo, kdo by odpovídal jejímu popisu, není na seznamech pohřešovaných. Dívka dostane nové jméno Evie a je umístěna do bezpečí dětského domova.

O jejím propuštění po dosažení plnoletosti musí rozhodnout soud. V tu chvíli dostane její případ na stůl forenzní psycholog Cyrus Haven, který má posoudit, jestli je mladá žena schopna samostatného života. Evie se pro Cyruse stává oříškem, který je fascinující i nebezpečný zároveň. Krátce poté je forenzní psycholog přivolán k případu brutální vraždy středoškolské šampionky v krasobruslení. A všechno se zamotává tak, že cestu ven nejspíš nenajde ani Cyrus Haven.

......................................................

Vi Keelandová: Bez závazků

Žánr: Pro ženy, erotika I Hodnocení na Databázi knih: 87 %

Když Natalie míří na svatbu svých přátel, ani ve snu ji nenapadne, že by jí tento výlet mohl od základu zahýbat životem. Ano, jedním z hostů od ženicha je taky Hunter, neskutečně sexy chlap, se kterým to opravdu jiskří. I proto spolu nakonec skončí v posteli. Natalie mu ráno nechá falešné telefonní číslo a odletí zpátky do New Yorku. Rok se s rokem schází a ona potkává Huntera znovu, tentokrát na křtinách jejich společných přátel. Jiskra opět přeskočí téměř okamžitě a večer má pak velmi podobný scénář jako před rokem.

Tentokrát se Natalie rozhodne Hunterovi místo svého čísla napsat telefon své matky. Protože se už nemohla dočkat, až se její dcera vdá a bude mít vlastní rodinu, všechny potenciální nápadníky Natalie tím spolehlivě zahnala. Ne ale sexy Huntera, jehož si dost překvapivě oblíbila. Krátce poté, co na Natalie dostal správné číslo, jí také zavolal, že míří na osm týdnů do New Yorku. A že jde o ideální příležitost, jak dát průchod své vášni a dostat jeden druhého z hlavy. Natalie souhlasí, jenže nic většinou není tak, jak se na první pohled zdá být.

......................................................

Vlastimil Vondruška: Spiknutí oběšenců

Žánr: Česká literatura, historická detektivka I Hodnocení na Databázi knih: 83 %

Sedmadvacátý díl z oblíbené série Hříšní lidé království českého pojmenoval Vlastimil Vondruška Spiknutí oběšenců. Odehrávat se bude v Benešově u Ploučnice, kde chce tamní panovník založit hrad Ostrý. Stavbu ale od počátku provázejí potíže, a tak je povolán Oldřich z Chlumu, aby na vše dohlédl. Dřív, než se stačí svých povinností chopit, ale dojde ke vzpouře, kdy jsou na konci z rozhodnutí rychtáře oběšeni tři bratři spolu s jejich sestrou.

Druhý den ráno je ale všechno jinak. Oběšenci na oprátce nevisejí, zato je mrtvý rychtář. Jeho žena pak začne rozkřikovat, že za vraždou stojí právě zmizelí oběšenci. Vyšetřování vázne, protože se lidé bojí, a proto je povolán panoš Ota. Nic ale nejde podle plánu, zlo se kupí a vraždy přibývají.

......................................................

Historická krimi, láska i mrazivé napětí. Zpříjemněte si Velikonoce pěti nejstahovanějšími e-knihami

......................................................