Pozadí stránky
Pozadí stránky

Zaklínač, Ghostwriter i nová Třeštíková. 5 nejstahovanějších e-knih roku 2020
18. 1. 2021 6:57 | Patricie Kolohnátková

Zaklínač, Ghostwriter i nová Třeštíková. 5 nejstahovanějších e-knih roku 2020

Rok 2021 je tady, a protože to ještě není tak dlouho, co se přehoupl z toho loňského, rozhodli jsme se trochu rekapitulovat. Proto vám dnes přinášíme přehled pěti vůbec nejstahovanějších e-knih. Na seznamu nechybí první díl o Garaltovi z Rivery, tedy Zaklínač s podtitulem Poslední přání. Milovníci thrillerů zase ocení hit Alessandry Torre s názvem Ghostwriter. Trochu erotického napětí ze světa bohatých přinese román Výpověď a ti, co se chtějí dozvědět, proč je EQ mnohdy důležitější než IQ, by zase měli sáhnout po Emoční inteligenci. Pětici uzavírá román Foukneš do pěny nejprodávanější české autorky Radky Třeštíkové. A my vám přejeme co nejhezčí čtení i v letošním roce.

......................................................

Andrzej Sapkowski: Zaklínač I - Poslední přání

Žánr: Světová literatura, povídky, fantasy I Hodnocení na Databázi knih: 90 %

Legendárního Garalta z Rivery asi není třeba představovat - kromě počítačové hry před nedávnem zazářil třeba v seriálu z dílny Netflix. Jeho počátky ale pochopitelně sahají do světa psaných příběhů Andrzeje Sapkowského. První díl s názvem Poslední přání je souborem povídek, který Garalta ukazuje takového, jaký je. Jde o neúprosného zabijáka monster a magických tvorů, a když na to přijde, tak i lidí. Tedy v případě, kdy se zlouni pokoušejí ohrozit lidské plémě.

Co je na Zaklínači sympatického, je skutečnost, že se rozhodně nejedná o všemocnou, nesmrtelnou postavu. Naopak, Garalt je z masa a kostí, a tak si ze svých výprav odnáší šrámy na těle i na duši. Co mu ale i přesto nechybí, je humor, díky kterému se zapsal do srdcí milionů čtenářů, hráčů, diváků i posluchačů po celém světě.

Všech šest povídek je pak součástí audioknihy Poslední přání, kterou si můžete poslechnout jako dramatizaci s plejádou českých hvězd. Vypravěčem je Jiří Plachý, Jiří Dvořák propůjčil hlas Garaltovi a kromě nich tu uslyšíte například Miroslava Táborského, Petru Horváthovou, Ivana Čermáka nebo Veroniku Bajerovou.

Pokud raději posloucháte, audioknihu můžete stáhnout zde.

......................................................

Whitney G.: Výpověď

Žánr: Světová literatura, román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 86 %

Preston Parker je hotelový magnát, který s penězi rozhodně nemá nejmenší problém. Jako šéfa byste ho ale nechtěli ani na pět minut. Své o tom ví Tara, která pro něj pracuje jako asistentka a naplno si „užívá“ jeho tyranství a arogance. Na začátku jí předvídali, že se v Prestonově kanceláři neohřeje ani dva měsíce. Stejně jako desítky jejích předchůdkyň.

Tara tu právě oslavila dva měsíce, čeho je ale moc, toho je příliš, a tak svému šéfovi jednoho krásného dne hodí na stůl výpověď. V ten moment ale přijde studená sprcha, když se od pana podnikatele dozví, že by si měla pořádně přečíst svoji smlouvu. A zrovna, když Tara spekuluje o tom, jestli by radši měla zabít sebe, nebo jeho, přijde od Prestona nezvyklý telefonát - žádá ji o pomoc, protože se ocitne v nouzi.

......................................................

Daniel Goleman: Emoční inteligence

Žánr: Naučná literatura, psychologie a pedagogika I Hodnocení na Databázi knih: 83 %

E-kniha emoční inteligence ukazuje, že IQ, jak si mnozí donedávna mysleli, rozhodně není všechno. To, jak budeme úspěšní, totiž určuje spíš EQ, neboli emoční inteligence. Autor Daniel Goleman na mnoha studiích i příkladech z každodenního života dokládá, že spíš než body z IQ testů o naší budoucnosti rozhoduje naše schopnost empatie, sledování dlouhodobých cílů či umění domluvit se s ostatními.

„Kniha obsahuje spoustu skvělých témat, je zajímavě napsaná a opravdu dobře se čte. Pokud máte problém se zvládáním emocím, mohu jenom doporučit. Po přečtení mohu říct, že mě četba této knihy posunula dál,“ napsala uživatelka Pavlína39 na server Databáze knih.

Pokud raději posloucháte, audioknihu můžete stáhnout zde.

......................................................

Alessandra Torre: Ghostwriter

Žánr: Pro ženy, thriller, psychologický román I Hodnocení na Databázi knih: 88 %

Hlavní hrdinkou psychologického románu je spisovatelka Helena. Ta má na kontě celkem patnáct bestsellerů, které ji proslavily a přinesly jí slávu a bohatství. Teď se ale rozhodla, že napíše závěrečný román, o kterém už teď ví, že bude ještě populárnější než její předchozí knihy. Jak sama říká: lhala jsem. Policii, přátelům i rodině. Všem jsem kdysi vyprávěla příběh, který byl vylhaný od začátku až do konce. A víte co? Všichni mi uvěřili…

„Srdcervoucí příběh, který mě psychicky totálně rozložil. Výborně vykreslená postava Heleny, kterou obdivuji, lituji, nenávidím a miluji. Velmi silný příběh, na který hned tak nezapomenu,“ napsala uživatelka Myška43.

......................................................

Radka Třeštíková: Foukneš do pěny 

Žánr: Česká literatura, román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 56 %

Zatímco dřív vydávala Radka Třeštíková jeden román ročně, na ten v pořadí šestý si její fanynky a fanoušci museli počkat o něco déle. A protože jde o nejlíp prodávanou českou spisovatelku, může si její novinka Foukneš do pěny dovolit i trochu tajemnou synopsi: „Nebude to lehké, ale bude to jízda. Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, křivdy, nevyřčená slova a nevyřešené záležitosti a vydejte se spolu s hlavní hrdinkou na svoji vlastní cestu. E-kniha nejprodávanější české autorky současnosti vás ve svém příběhu vezme až na konec světa.“

A co na novinku Třeštíkové říkají čtenáři? „Už od prvních slov je cítit, že Foukneš do pěny bude jiná než ty předchozí. Dlouhé monology hlavní hrdinky, kde se propojuje několik časových linií, se ze začátku zdají matoucí. Postupně ale do sebe všechno začne zapadat. Rozhodně oceňuji, že je kniha jiná a jde proti proudu,“ napsala Tereziee na server Databáze knih.

Pokud raději posloucháte, audioknihu můžete stáhnout zde.

......................................................