Pozadí stránky
Pozadí stránky

Velký valentýnský speciál. Stahujte e-knihy plné romantiky se slevou 35 %
9. 2. 2021 6:52 | Patricie Kolohnátková

Velký valentýnský speciál. Stahujte e-knihy plné romantiky se slevou 35 %

Svátek svatého Valentýna je za rohem, a to znamená jediné: právě teď je ten správný čas na skvělý romantický příběh! Vybírat můžete z víc než šesti desítek e-knih, které si nyní můžete stáhnout se slevou 35 %. V seznamu nechybí hned několik románů od oblíbené Julie Caplin. Třeba Cukrárna v Paříži o Nině, která se rozhodne odjet do francouzské metropole, aby tu s tamním cukrářem rozjela kurzy pro amatéry. Debutový román Roxie Cooperové Den, kdy jsme se potkali vypráví o tom, že svoji životní lásku lze najít i ve chvíli, kdy se to ani jednomu z vás vůbec nehodí. Jméno nejnovějšího románu Barbory Vajsejtlové je Bokovka a přesně o tom je. Vy se můžete těšit na velmi dobře vykreslené postavy a také na výborně vystavěný příběh, co se čte jedním dechem. Jestli milujete Julii Roberts a film Jíst, meditovat, milovat, sáhněte po románové předloze z pera Elizabeth Gilbertové. Pařížská švadlena Natashy Lesterové zase propojuje dvě dějové linky z různých období, kdy se podíváte jak do 40. let do New Yorku, tak i do roku 2015 do Austrálie.

......................................................

......................................................

Julie Caplin: Cukrárna v Paříži

Žánr: Světová literatura, román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 82 %

Román pro všechny ztracené mileniály - to je Cukrárna v Paříži od Julie Caplin. Seznamuje nás s Ninou Hadleyovou, které táhne na třicet, pořád ale nezjistila, co by ji bavilo dělat. Učila ve školce, pracovala v zahradnictví a absolvovala také kuchařský kurz. Momentálně jako servírka obsluhuje v restauraci, ani tato práce ji ale nenaplňuje. A má ještě jeden velký problém. Právě kvůli své nerozhodnosti se o ni celá její rodina stále láskyplně stará, jako by byla malá holčička. A to Ninu samozřejmě štve. I když by se ale chtěla osamostatnit, dost dobře neví jak.

Pak se ale kvůli rekonstrukci zavře na dva měsíce restaurace, kde pracuje, a ona dostane možnost odjet do Paříže. Spolu s rodinným přítelem a také skvělým kuchařem Sebastianem tu má začít připravovat cukrářské kurzy pro amatéry. Zádrhel ale spočívá v tom, že si je Sebastian svých schopností náležitě vědom, a proto je až neuvěřitelně nabubřelý a nepříjemný. Nina se do něj navíc před lety zamilovala a on ji odmítl. Je vůbec možné, aby spolu vytvořili funkční pracovní tandem, anebo je Ninina cesta do Paříže už od začátku předurčena ke zkáze?

......................................................

Barbora Vajsejtlová: Bokovka

Žánr: Česká literatura, román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 81 %

Svůj nejnovější román pojmenovala Barbora Vajsejtlová všeříkajícně - Bokovka. Představuje v něm třiatřicetiletou Karolínu, která se tak trochu nudí. Na jednom pracovním večírku ale začne flirtovat se čtyřicetiletým Markem, manželstvím unaveným otcem dvou dětí. Nakonec spolu stráví noc a vášnivá aférka se pomalu začíná rozjíždět.

Marek je nadšený pozorností, která se mu už dlouho nedostává, Karolína si zase užívá obdiv. Jak už to tak s bokovkami bývá, v jeden moment nastane čas, kdy se ji Marek rozhodně ukončit. To ale neví, že se Karolína právě rozhodla, že bude jen její.

„Na to, že je to vztahový román, které moc nemusím, protože většinou cílí na jiný typ žen, než jsem já, mě to fakt bavilo. Dobře napsané, uvěřitelné charaktery postav, dobrá psychologie a gradace. A to, že jsem Bokovku přečetla na jeden zátah, taky mluví za vše,“ napsala uživatelka arthera na Databázi knih.

......................................................

Roxie Cooperová: Den, kdy jsme se potkali

Žánr: Světová literatura, román I Hodnocení na Databázi knih: 83 %

Dva lidé. Deset let. Jeden velký příběh o lásce. Tak by se dala shrnout prvotina britské autorky Roxie Cooperová, která sklízí jednu chválu za druhou už od roku 2019, kdy byla v angličtině poprvé vydána. Stephanie nevěří na lásku na první pohled a už vůbec ne na životní lásku. I tak je ale celkem spokojená ve svém vztahu s Mattem. Jamie je šťastně ženatý se svojí životní láskou Helen a ohledně vztahů věří v to všechno, co Stephanie odmítá.

O jednom víkendu v roce 2006 se ale náhodně potkávají na víkendovém výtvarném kurzu, kam oba zamíří. Ač jsou tak jiní, Stephanie najednou zjišťuje, že jí Jamie rozumí víc než kdokoliv, koho do té doby poznala. Jamie s ní pak cítí neuvěřitelné propojení. I přesto se ale po víkendu rozhodnou vypravit za svými partnery. A znovu se uvidí až za rok na dalším výtvarném kurzu. A další rok znovu…

......................................................

Elizabeth Gilbertová: Jíst, meditovat, milovat 

Žánr: Světová literatura, román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 73 %

Jíst, meditovat, milovat je klasikou se skvělou Julií Roberts, kterou většina z vás už nejspíš viděla. Jestli vás ale zajímá i mnoho dalších detailů z putování Elizabeth, odpovědi vám nabídne tato knižní předloha. Příběh začíná ve chvíli, kdy má Američanka všechno, po čem by mohla toužit - manžela, dům a skvěle rozjetou kariéru. To, čeho se jí nedostává, je štěstí a pocity naplnění, a tak jednoho dne udělá radikální krok a odjede na roční cestu kolem světa.

Nejdřív zamíří do Itálie, kde si kromě skvělého jídla užívá také společnosti a pozornosti mužských protějšků. Poté, co přibere podle jejích slov svých nejšťastnějších deset kilo, se přesouvá do Indie. Tady absolvuje čtyřměsíční duchovní cestu plnou jógy a meditací, aby se nakonec vydala do Indonésie. Pod vedením svérázného šamana tu pak konečně najde rovnováhu mezi světskými radostmi a svojí duší.

......................................................

Natasha Lesterová: Pařížská švadlena

Žánr: Světová literatura, historický román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 86 %

Dvě dějové linky z různých časových období propojuje román Pařížská švadlena. V roce 1940 musí dvaadvacetiletá Estella Bissettová uprchnout z Paříže, k níž se blíží německá armáda. Když se dostane na Manhattan, má v kapse pár franků, v rukou jeden kufr a šicí stroj a v hlavě velký sen. Estella by si víc než cokoliv jiného přála svůj vlastní módní ateliér. To se ve světě, kterému velí jen a pouze muži, zdá jako něco naprosto nereálného.

V roce 2015 míří australská kurátorka Fabienne Bissettová na galapřehlídku, která je věnovaná její babičce, jedné z největších konfekčních návrhářek své doby. Jak ale postupně zjišťuje, ve stínu obrovského úspěchu, jehož babička dosáhla, je také tragický příběh zlomeného srdce, tajemství i až neskutečných obětí.

......................................................