Pozadí stránky
Pozadí stránky

Třeštíková, Klevisová, Mawer. Oslavte příchod služby Send to PocketBook s bestsellery se slevou 50 %
9. 11. 2020 8:29 | Patricie Kolohnátková

Třeštíková, Klevisová, Mawer. Oslavte příchod služby Send to PocketBook s bestsellery se slevou 50 %

Majitelé čteček PocketBook mají důvod k oslavě: do O2 Knihovny právě dorazila nová funkcionalita Pošli do čtečky PocketBook, díky které pro ně bude posílání e-knih záležitostí pár sekund. Abychom to celé řádně oslavili, připravili jsme pro vás víc než dvě desítky e-knih se slevou 50 %, které si samozřejmě může stáhnout úplně každý. V nabídce nechybí Bábovky Radky Třeštíkové, román Pád autora Skleněného pokoje Simona Mawera nebo druhý díl oblíbeného Tatéra z Osvětimi s názvem Cilčina cesta. Napětí zažijete se Sněžným měsícem Michaely Klevisové a jestli hledáte inspiraci pro osobní rozvoj, Pozitivní leader Jana Mühlfeita je sázkou na jistotu.

......................................................

Simon Mawer: Pád

Žánr: Světová literatura, dobrodružné, román I Hodnocení na Databázi knih: 86 %

Simon Mawer, autor románů Pražské jaro nebo Skleněný pokoj, kde strhujícím způsobem zachytil historii vily Tugendhat, se v románu Pád vydává prozkoumat svět horolezectví. Rob Dawer se zrovna vrací v autě domů, když v rádiu uslyší velmi smutnou zprávu. Na obávané stěně v severním Walesu se právě zabil horolezec a jeho dávný přítel Jamie Matthewson.

Rob auto hned otáčí a míří zpátky do Walesu, aby mohl být oporou Ruth, vdově po Jamiem. A zatímco pátrá po příčinách smrti svého dávného přítele, začne odkrývat místy velmi bolestivou minulost plnou lží a křivd. A dozvídá se také pravdu o své matce z doby jejího pobytu v Londýně před a během Druhé světové války.

„Od Simona Mawera jsem četla vše, co u nás již vyšlo, a Pád považuji za jeden z jeho nejlepších románů. Autor umí mistrovsky vystihnout napětí v emočně vypjatých situacích, ať už jde o strach o život nebo třeba erotiku. Nebyla to knížka na jedno nadechnutí, na začátku mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale zážitek z ní mám silný,“ napsala na Databázi knih linda2125.

......................................................

Heather Morris: Tatér z Osvětimi: Cilčina cesta

Žánr: Historický román, válečné, literatura faktu I Hodnocení na Databázi knih: 89 %

„Cilka byla ten nejstatečnější člověk, jakého jsem kdy znal,” řekl Lale Sokolov, hlavní postava prvního dílu série Heather Morrisové Tatér z Osvětimi. Cilka se do koncentračního tábora Osvětim-Březinka dostala v roce 1942 v pouhých šestnácti letech. Velitel tábora Schwarzhuber si všiml jejích krásných, dlouhých vlasů a násilně ji oddělil od skupiny ostatních. Cilka si poté velmi rychle uvědomila, že jí její krása může zachránit život. Měla ale tehdy na výběr?

Po válce byla Cilka za svůj poměr s nepřítelem odsouzena za kolaboraci a poslána do tábora na Sibiř. Zde na ni čekala další nebezpečí, nakonec ji ale zachránila lékařka, která si ji vzala pod svoji ochranu. Cilka se začala starat o nemocné a jedním z nich byl také Alexandr, který jí navždy změnil život.

......................................................

Radka Třeštíková: Bábovky

Žánr: Česká literatura, román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 72 %

Bábovky Radky Třeštíkové patří na serveru Databáze knih k těm čtenářsky vůbec nejpopulárnějším, a tak se není co divit, že tento román vstoupil před pár týdny i na plátna kin. Pod režisérským dohledem Rudolfa Havlíka ve filmu uvidíte třeba Báru Polákovou, Táňu Pauhofovou nebo Janu Plodkovou. A protože se do kina nejspíš jen tak nedostaneme, můžete se naladit právě při čtení e-knihy.

Bábovky jsou souborem povídek s příběhy hned dvanácti žen, jejichž osudy se prolínají. Nejpopulárnější česká spisovatelka současnosti se tu s jí vlastní ironií i humorem podívala třeba na to, co si myslí milenka ženatého chlapa, jak to celé vidí jeho manželka a její sestra i co prožívá patnáctiletá dcera sestry, na kterou nemá její máma čas.

......................................................

Jan Mühlfeit: Pozitivní leader

Žánr: Osobní rozvoj, psychologie I Hodnocení na Databázi knih: 69 %

Pozitivní leader není jen pro vysoké manažery, inspiraci v něm najde každý, kdo přichází do styku s ostatními lidmi ať už v práci nebo ve svém soukromí. Autoři Jan Mühlfeit (bývalý prezident evropského Microsoftu) a Melina Costi e-knihu vystavili na faktu, že pozitivní přístup zvyšuje efektivitu až o jednu třetinu.

Pozitivní leader pak popisuje čtyři kroky, jak se stát lepším a šťastnějším lídrem. Naučí vás, jak pracovat se svými silnými stránkami, jak si vytyčit své poslání a vizi, jak se stát „generálním ředitelem vlastní energie” a nakonec jak vést sebe i svůj tým ke štěstí.

„Pozitivní leader se zaměřuje na mnoho oblastí osobního rozvoje, správnou komunikaci, štěstí v práci i osobním životě, psychologickou stránku, nastavení týmů atd. Shrnuje mnoho oblastí, jak se stát lídrem, se kterým je radost pracovat, a jak být šťastný a spokojený jak v osobním, tak pracovním životě. Mně takové shrnutí vyhovovalo a knížku doporučuji,” napsal recenzent Randyz1986 na server Databáze knih.

......................................................

Michaela Klevisová: Sněžný měsíc

Žánr: Česká literatura, román, krimi I Hodnocení na Databázi knih: 83 %

Šestý případ oblíbeného Josefa Bergmana dostal název Sněžný měsíc. V něm se tentokrát podíváme do Beskyd mezi místní, co žijí podobně prostě a izolovaně jako jejich předci. Klidu a míru si ale před časem všimli podnikatelé, kteří by rádi zdejší roubenky i další idylická stavení proměnili na miliony vydělávající hotely a penziony.

Jednou z nich je také realitní makléřka Olga, která by jednu takovou roubenku ráda prodala. Ještě předtím, než se jí to povede, je ale nedaleko nalezena mrtvá. Josefovi Bergmanovi je jasné, že jiná smrt makléřky, co se před pár týdny stala v Praze, s tou beskydskou souvisí.

Proto vyráží právě do Beskyd a snaží se dopátrat pravdy mezi místními obyvateli. Ti ale mají svá tajemství, která s Bergmanem sdílet rozhodně nechtějí.

......................................................

Nevybrali jste si?

......................................................

Tip! Posílejte si e-knihy do čtečky PocketBook na pár kliknutí

Jak už jsme psali výš, opravdu štědrý balík bestsellerů za polovic jsme pro vás připravili v rámci oslavy příchodu Send to PocketBook (Pošli e-knihu do čtečky PocketBook) na O2 Knihovnu. Jde funkcionalitu, která je velmi podobná už dobře známé Send to Kindle (Pošli e-knihu do čtečky Kindle), určené pro čtečky od Amazonu. A její používání je také stejně jednoduché - vaše e-knihy můžete mít nyní ve čtečce na pár kliknutí. Jak na to, se dozvíte na tomto odkazu.

......................................................