Pozadí stránky
Pozadí stránky

Klevisová, J. D. Barker, Fieldsová. 5 thrillerů a detektivek, které vám nedají spát
31. 8. 2020 13:52 | Patricie Kolohnátková

Klevisová, J. D. Barker, Fieldsová. 5 thrillerů a detektivek, které vám nedají spát

Dneska máme něco pro všechny, kdo touží po troše napětí. Vybrali jsme celkem pět thrillerů a detektivek, které v současnosti na O2 Knihovně trhají prodejní rekordy. Nechybí mezi nimi čerstvá novinka od královny české detektivky Michaely Klevisové s názvem Drak spí. V ní bude Josef Bergman vyšetřovat zmizení dívky a vraždu druhé v ospalé jihočeské vesničce. Ghostwriter je strhujícím psychologickým románem s prvky thrilleru, který je sice primárně určený pro ženy, o žádnou růžovou knihovnu se ale nejedná. Návrat do amišské komunity slibuje vyšetřovatelka Kate Burkholderová v nejnovějším případu nazvaném Temná cesta. Luc a Ava od Helen Fieldsové budou pátrat po vrahovi, který řádí v Edinburgu, a Šesté dítě J. D. Barkera možná konečně rozluští záhadu opičího vraha. Přejeme příjemné čtení!

Alessandra Torre: Ghostwriter

Žánr: Pro ženy, thriller, psychologický román I Hodnocení na Databázi knih: 88 %

Hlavní hrdinkou psychologického románu je spisovatelka Helena. Ta má na kontě celkem patnáct bestsellerů, které ji proslavily a přinesly jí slávu a bohatství. Teď se ale rozhodla, že napíše závěrečný román, o kterém už teď ví, že bude ještě populárnější než její předchozí knihy. Jak sama říká: lhala jsem. Policii, přátelům i rodině. Všem jsem kdysi vyprávěla příběh, který byl vylhaný od začátku až do konce. A víte co? Všichni mi uvěřili…

„Srdcervoucí příběh, který mě psychicky totálně rozložil. Výborně vykreslená postava Heleny, kterou obdivuji, lituji, nenávidím a miluji. Velmi silný příběh, na který hned tak nezapomenu,“ napsala uživatelka Myška43.

......................................................

Michaela Klevisová: Drak spí

Žánr: Detektivka, krimi, román I Hodnocení na Databázi knih: 93 % I Série: Josef Bergman (7. díl)

Tak trochu psychologický román, odkrývající mentalitu obyvatel malé sudetské jihočeské vesničky, vykreslila v nejnovějším pokračování série s Josefem Bergmanem Michaela Klevisová. Právě tady se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka nechtěla už nikdy mluvit. Dospělá Eliška se sem teď vrací, aby minulé události pochopila. Jenže hned záhy po jejím příjezdu nejdřív zmizí jedna mladá žena a další je pak zavražděna.

Když se ukáže, že je tu souvislost se čtrnáct let starým tajemstvím, přijíždí Josef Bergman, aby celé záhadě přišel na kloub. A jak to tak u detektivek bývá, i tentokrát pražský kriminalista zjišťuje, že to, co navenek vypadá jako klid a mír, je pod povrchem víc než nebezpečné. A že místní mají nejen tajemnou minulost, ale také skříně plné kostlivců.

......................................................

Linda Castillo: Temná cesta

Žánr: Světová literatura, detektivka, krimi I Hodnocení na Databázi knih: 92 %
Série: Případy Kate Burkholderové (9. díl)

Před osmi lety byl za vraždu své ženy odsouzen na doživotí Joseph King. Protože ho celá amišská komunita považovala za násilníka, co bere drogy, nikdo o jeho vině příliš nepochyboval. Teď ale King utekl z vězení, a protože se začaly šířit zvěsti, že se vrací zpátky do města, začíná být notně nervózní i tým policejní náčelnice Kate Burkholderové.

Když King za nějakou dobu unese svých pět dětí, Kate už na nic nečeká a vyrazí po jeho stopě. Při pátrání ho nakonec najde, skončí ale jako jeho rukojmí. Pak je propuštěna bez jediného zkřiveného vlásku. Zato teď ale ví, že Joseph tehdy svoji ženu nezabil. A nezbývá jí nic jiného než najít skutečného vraha.

......................................................

Helen Fieldsová: Dokonalé ticho

Žánr: Detektivka, krimi, thriller I Hodnocení na Databázi knih: 93 % I Série: Inspektor Luc Callanach (4. díl)

Luc Callanach a Ava Turnerová jsou zpátky ve čtvrtém dílu série s názvem Dokonalé ticho. A jak je u Helen Fieldsové dobrým zvykem, i tentokrát se nebude řešit jen jeden, ale hned dva případy. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozeno dívčí tělo, které má odřezané části kůže. Když se poté vedle opuštěného kojence objeví strašidelná postavička, začíná být jasné, o co vrahovi jde: z kůže svých obětí si bere materiál na panenky.

Pak jsou tu ale ještě drogově závislí, kterým někdo ve spánku vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného zabijáka? Jak vrah přemýšlí? A co cítí oběti? Na to všechno musí Luc s Avou přijít, aby dokázali vraha odhalit. Musí se jim to ale povést dřív, než se vražedný kolotoč naplno roztočí. Audioknihu načetl Jan Šťastný.

......................................................

J. D. Barker: Šesté dítě

Žánr: Thriller I Hodnocení na Databázi knih: 91 % I Série: Sam Porter (3. díl)

Třetí pokračování se Samem Porterem se jmenuje Šesté dítě a čtenáři se tu setkají nejen se sympatickým vyšetřovatelem, ale i s Ansonem Bishopem. Ten je považovaný za opičího vraha a doteď nikdo nečekal, že Anson má se Samem něco společného. Jde o větu „Otče, odpusť mi.“ Zatímco Sam ji ale vytěsnil, protože pro něj představuje velmi nepříjemné vzpomínky, pro Ansona je jediným pojítkem mezi dětstvím a současností.

Na nečekanou spojitost se přijde krátce nato, kdy se tato věta začne objevovat vedle zavražděných obětí. Takže všechny na první dobrou napadne řádění sériového vraha. Potíž je ale v tom, že se všechny vraždy staly s odstupem pár minut. Proto se Anson vydává na policii, aby své tajemství konečně odhalil. Jeho svědectví pak postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, hlavně ale změní život všech, kteří se na něm podílejí.

......................................................

Klevisová, J. D. Barker, Fieldsová. 5 thrillerů a detektivek, které vám nedají spát

......................................................