Pozadí stránky
Pozadí stránky

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %
3. 8. 2020 9:37 | Patricie Kolohnátková

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %

Hledáte letní čtení ať už na dovolenou, nebo jen abyste si opravdu užili dlouhé, vlahé večery? Inspirovat se můžete naším výběrem osmi titulů, které si nyní stáhnete se slevou 50 % a kde si vyberou jak milovníci fantasy, tak i romantiky, napětí nebo sebevzdělávání. Bestseller Jiný svět z lákavého prostředí virtuální reality má na Databázi knih fantastických 91 %. Železný dům Johna Harta zase představuje prostředí amerických dětských domovů stejně jako nejmocnějších vrstev a Mrazivá hlubina vám zase ukáže prostředí neklidného Belfastu 80. let. Touhu po romantice ukojí Muž, který už nezavolal od Rosie Walsh a hitem je stále také biografický Lékárník z Osvětimi. Na milovníky sebevzdělávání a literatury faktu nakonec čeká Nutriční kompas a Bod zlomu z prostředí jednotek SAS. Kterou e-knihu si vyberete vy?

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %

Dmitrij Rus: Jiný svět

Žánr: Světová literatura, román, fantasy I Hodnocení na Databázi knih: 91 % 
Série: Hraju, abych žil (1. díl)

Je lepší život v normálním světě, nebo ve virtuální realitě? Filosofická otázka dnešních dní se stává skutečností ve třicátých letech 21. století, kdy se komunitou hráčů začíná šířit nebezpečný fenomén tak zvaného vtažení. Při něm se tělo odděluje od vědomí a zatímco to první zůstává na zemi, druhé je nadobro zamčené ve hře.

To se třeba u romantických titulů může na první pohled jevit jako výhra, ale dokážete si představit to peklo, kdy vás už navždy uvězní takový Tetris? Anebo se vcítit do pozice hráče tankového simulátoru, který dnes a denně vyjíždí do bitev, v nichž mu hrozí smrt na každém rohu?

Tak úplně na výběr nemá Gleb, který kvůli smrtelné nemoci podstoupí vtažení záměrně. Ve hře si najednou užívá věčný život, nové přátele, lásku a samozřejmě i spoustu dobrodružství a překvapení. Tím největším je pro něj ale skutečnost, že toho mají virtuální a skutečný svět společného mnohem víc, než si kdy dokázal představit…

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %

John Hart: Železný dům

Žánr: Světová literatura, detektivka, krimi  I Hodnocení na Databázi knih: 89 %

U města Iron Mountain v americké Severní Karolíně stojí dětský domov, jemuž se říká Železný dům. Své přístřeší tu najdou také dva bratři, kteří jsou odlišní skoro stejně jako den a noc. Zatímco  starší Michael je odvážný a silný, mladší Julian je často terčem šikany starších svěřenců, a tak mu Michael ze všech sil pomáhá. Po devíti letech, které tu stráví, dochází k jejich rozdělení. Zatímco Juliana si osvojí senátor Spojených států, Michael z domova uprchne.

Julian se postupně vypracuje na známého spisovatele dětských knih, který ale bojuje s psychickou nemocí, a Michael skončí ve zločineckém gangu. Kvůli Eleně, do níž se zamiluje, chce s činností za hranou zákona skončit, to se ale jeho šéfům nelíbí. A pak se dostane do situace, kdy musí nejen najít a zachránit unesenou Elenu, ale i svého mladšího bratra, který je podezřelý z několika vražd.

„Rodina je mocná síla. Může člověka zformovat, zpevnit ho anebo ho zničit, píše se v Železném domě. A za mě určitě doporučení, je to sugestivní psychothriller a chápu, proč je autor dvojnásobný nositel ceny Alana Edgara Poe,“ napsala na server Databáze knih uživatelka s přezdívkou intelektuálka.

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %

Rosie Walsh: Muž, který už nezavolal

Žánr: Román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 77 %

Sarah je krátce před čtyřicítkou a zrovna se rozvádí. Z Ameriky, kde žije, přijede do Británie navštívit své rodiče. Při jedné své procházce po okolí náhodou natrefí na Eddieho. A něco mimořádného přeskočí.

Nakonec spolu stráví celý týden, po kterém má Eddie odjet na dlouho plánovanou dovolenou s kamarádem. S těžkým srdcem a kontakty na Sarah odjíždí s tím, že se ozve hned, až dojede na místo. A pak už nezavolá a nebere Sarah telefon.

Její kamarádi jí říkají, že po týdnu nemůže čekat nic jiného, že je to prostě jenom další chlápek, který se už neozve. Ona ale ví, co spolu prožili a že to bylo něco opravdu mimořádného. 

Přečtěte si celou recenzi knihy na našem blogu:

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %

Patricia Posnerová: Lékárník z Osvětimi

Žánr: Naučná literatura, Biografie I Hodnocení na Databázi knih: 71 %

Victor Capesius byl hlavním lékárníkem koncentračního tábora v Osvětimi, kam se dostal roku 1944 z tábora v Dachau. Byl známý svou krutostí k vězňům, na nichž často a rád dělal pokusy, i nemilosrdným posíláním lidí do plynových komor.

Autorka Patricia Posnerová se v e-knize Lékárník z Osvětimi ale nezabývá jen válečnými hrůzami, Capesiovy osudy totiž sleduje i po válce. Lékárník byl nejprve vězněn v táboře pro válečné zajatce, už v roce 1946 však odchází a otevírá si lékárnu v Göppingenu. Za své činy stojí poprvé před soudem až v roce 1965, po třech letech je ale z vězení propuštěn.

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %

Adrian McKinty: Mrazivá hlubina

Žánr: Světová literatura, detektivka, krimi  I Hodnocení na Databázi knih: 78 % I Série: Detektiv Sean Duffy (1. díl)

Mladý, ambiciózní, svérázný a hlavně vtipný detektiv Sean Duffy je hlavní postavou prvního dílu celé série s názvem Mrazivá hlubina. V ní na přetřes přijdou hned tři vraždy, které nemají na první pohled žádnou souvislost - staly se v různých částech země a zdánlivě je nic nespojuje. Postupně se ale ukazuje, že je všechno úplně jinak.

Jako bonus k výborně napsanému psychologickému thrilleru s prvky noiru dostanete ještě prostředí irského Belfastu 80. let, který je stejně neklidný jako v dobách, když už byla IRA všeobecně známou a skloňovanou zkratkou.

„Takhle jsem už dlouho žádné krimi nehltal. Perfektně zvládnuté řemeslo jak co se týče zápletky, tak denní práce policie. Někdy dost drsné, včetně výraziva. Ale bez toho se pořádná noirovka neobejde. A jako perla tomu všemu vévodí popis situace v Belfastu na počátku 80. let,“ napsal hanzmb na Databázi knih.

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %

8 e-knih, které vás opravdu vtáhnou. Nyní se slevou 50 %