Pozadí stránky
Pozadí stránky

Romantika, napětí i sebevzdělání. Vybírejte z e-knih se slevou 50 %
15. 9. 2020 8:01 | Patricie Kolohnátková

Romantika, napětí i sebevzdělání. Vybírejte z e-knih se slevou 50 %

S přicházejícím podzimem startuje na O2 Knihovně další skvělá slevová akce. Na pět titulů, které mají velmi dobré hodnocení, jsme pro vás domluvili opravdu velkou slevu - až do 20. září si je můžete stáhnout jen za půlku jejich ceny. E-knihy pak potěší hlavně něžné polovičky, ale třeba také milovníky Japonska a tamní kultury. Obojí přibližuje Veronika Ageiwa v Deníku japonské manželky, v němž se dozvíte, jak vypadá v Zemi vycházejícího slunce každodenní život. Clařino tajemství vás přenese na konec Druhé světové války a ukáže vám život francouzské aristokracie. Trochu napětí z prostředí CIA zažijete díky thrilleru Musím to vědět a všechny romantické duše pak ocení P.S. Líbíš se mi oblíbené Kasie Westové. Posledním tipem s padesátiprocentní slevou je e-kniha Lék na CH.A.O.S., po jejímž přečtení bude váš domov zářit čistotou a vy si navíc uklízení doslova zamilujete.

......................................................

Veronika Ageiwa: Deník japonské manželky

Žánr: Román, pro ženy, česká literatura I Hodnocení na Databázi knih: 80 %

O rozdílech mezi českou a japonskou mentalitou vypráví Deník japonské manželky. Celý příběh začíná ve chvíli, kdy se studentka Veronika seznámí se svým japonským spolužákem. Postupně se do něj zamiluje a nakonec s ním nejen, že odletí do Japonska, ale v zemi mu porodí syna a také si vyzkouší, jaké tu je pracovat. A mezitím samozřejmě naráží na obří kulturní rozdíly.

Jak v e-knize přímo stojí: K večeři nám máma udělala specialitku. Rozmočený rýžový žoužel moči v polévce. Zase mi to připadá na hranici poživatelnosti, ale co bych neudělala pro naše budoucí vztahy. Takže do sebe tu žužlavinu statečně soukám. Když už to mám skoro za sebou, dozvím se, že na to občas starší lidé umírají. Prý to pořádně nespolknou a zadusí se. Ale maminka má i osobní historku: „Jednou jsme tu měli na výměně studenta z Ruska. Taky jsem mu uvařila tohle jídlo, ale vůbec to nechtěl a říkal, že to nejde sníst. A vidíš, ty jsi to snědla jako nic. Tak to asi nebude tak špatné, jak mi tvrdil on.“

......................................................

Karen Cleveland: Musím to vědět

Žánr: Světová literatura, thriller I Hodnocení na Databázi knih: 71 %

Hlavní hrdinkou je analytička CIA Vivian, která dlouhá léta pracuje na odhalení ruské spící buňky na území Spojených států. Po nekonečných měsících, kdy se pátrání nehýbe z místa, se jí konečně podaří nabourat do počítače jednoho ruského špiona. Právě tady najde složku tajných agentů a na první pohled to vypadá, že jen narazila na pět obyčejných lidí.

Už po pár kliknutích je ale jasné, že život Vivian už nikdy nebude takový jako předtím. Ohrožena je nejen její práce, ale i její manžel a čtyři děti. Posláním Vivian je chránit vlast před nepřáteli. Je ale ochotná své práci obětovat svoji rodinu? A komu teď vlastně může věřit?

......................................................

Françoise Bourdinová: Clařino tajemství

Žánr: Světová literatura, román, pro ženy I Hodnocení na Databázi knih: 85 %

Prostředí francouzské aristokracie ukazuje román Clařino tajemství. Děj se začíná odvíjet jedné noci roku 1945, kdy Clara Morvanová zaslechne v domě výstřel, který má za následek smrt jejího staršího syna Édouarda. I když žena tuší, co se stalo, rozhodne se, že důležitější než pravda je chránit živé, a tak trvá na skutečnosti, že šlo o sebevraždu.

Myslí především na svého mladšího syna Charlese, který bojoval ve válce, a když se vrátil, zjistil, že jeho žena Judith i dcera zemřely v koncentračním táboře. Charlesovi se v tu chvíli zhroutil život, a tak se Clara rozhodne, že udělá všechno pro to, aby ho zachránila. Včetně lži. V tu chvíli ale netuší, že jde teprve o začátek velkého dramatu.

......................................................

Marla Cilley: Lék na CH.A.O.S.

Žánr: Naučná literatura, dům a byt, osobní rozvoj I Hodnocení na Databázi knih: 63 %

Podtitul e-knihy americké úklidové specialistky, která si říká FlyLady, zní Jak uklidit dům a uklidnit duši za 15 minut. Bestsellerová autorka New York Times vám poradí, jak zkrotit nepořádek ve vaší domácnosti, a ještě váš domov promění na uklidňující svatyni. Marla má v zásobě celou řadu triků a tipů, které tu najdete.

Jak sama říká, na uklízení jsou nejvíc stresující dlouhé maratony třeba před návštěvou nebo svátky. Právě kvůli nim a kvůli skutečnosti, že si třeba nechceme zkazit několik víkendů v řadě, abychom domov dali do pořádku, jde často o misi, kterou pořád odkládáme. A naše domovy jsou tak mnohem méně uklizené, než bychom si přáli.

Mantrou, která má tohle všechno jednou provždy změnit, jsou pro Marlu drobné činnosti, co se dají zvládnout během pár minut. Nestihnete se při nich ani zpotit, a protože je budete dělat jen tak mimochodem během každého dne, už brzy se každý večer začnete vracet do krásně uklizeného domova, kam se budete těšit.

......................................................

Kasie Westová: P.S. Líbíš se mi

Žánr: Světová literatura, pro děti a mládež, dívčí román IHodnocení na Databázi knih: 87 %

P.S. Líbíš se mi je dalším romantickým kouskem oblíbené autorky Kasie Westové. Hlavní roli v něm hraje Lily, která se při jedné hodině ve škole natolik nudí, že na lavici napíše slova své oblíbené písničky. Když se do třídy vrátí na další hodinu, zjistí, že sloku někdo dopsal a že u ní nechybí ani vzkaz pro ni.

Už brzy si s tajemným přítelem začne Lily vyměňovat dopisy, ve kterých si nejdřív dávají tipy na oblíbené kapely, postupně spolu ale začnou sdílet i ta největší tajemství. Pan Tajemný zajímá Lily čím dál víc, a tak se rozhodne, že po něm začne pátrat, zároveň ale musí zvládat školu, kamarády i svoji bláznivou rodinu. A při tom postupně zjišťuje, že z her, které s ní hraje její srdce, může také lehce odejít s obrovskými šrámy na duši.

......................................................

Romantika, napětí i sebevzdělání. Vybírejte z e-knih se slevou 50 %

......................................................