Pozadí stránky
Pozadí stránky

Poslouchejte za polovic. 5 audioknih se slevou 50 %
23. 9. 2020 17:13 | Patricie Kolohnátková

Poslouchejte za polovic. 5 audioknih se slevou 50 %

Další várka audioknih za víc než férovou cenu je tady! Až do 30. září jsme pro vás domluvili padesátiprocentní slevy na celkem pět titulů. Milovníkům napětí můžeme s klidným svědomím doporučit Cizince Harlana Cobena. Americký autor v něm mistrně rozpracoval zápletku, kdy vám úplně neznámý člověk řekne cosi o vašich blízkých, co vám život obrátí vzhůru nohama. Jak to vypadá v zákulisí tajných služeb zase můžete zjistit ve špionážním thrilleru Rudá volavka od Jasona Matthewse, veterána CIA s třicetiletou praxí. Trochu filosofie a pohled do života brazilské prostitutky v Ženevě nabídne Jedenáct minut Paula Coelha a Faktor Churchill zase prozrazuje, kdo je největším vzorem Borise Johnsona. Až se budete chtít zasmát, chybu rozhodně neuděláte s humoristickým románem Díky, Jeevesi. A my v O2 Knihovně vám přejeme co nejvíc skvělých posluchačských zážitků.

......................................................

Harlan Coben: Cizinec

Žánr: Světová literatura, thriller I Hodnocení na Databázi knih: 81 %

Cizinec je thriller, možná ale takový, jaký jste nikdy neměli v rukou. Američan Harlan Coben v něm až téměř k dokonalosti rozvinul zajímavou zápletku. Cizinec se objeví náhle, nikdo ho nezná a buďte si jisti, že s ním nechcete strávit ani pět minut. Přijde za vámi na parkoviště u supermarketu nebo si vedle vás přisedne na baru. A do ucha vám zašeptá pár slov, které vám život obrátí vzhůru nohama.

Něco takového se stane i Adamovi Pricovi, který si až doteď myslel, že má dokonalou rodinu a dokonalý život. Jenže cizinec mu prozradí nechutné tajemství jeho manželky Corinne, a Adam tak zjistí, že už hezkou dobu žije v jedné krásné lži. Čím víc se ale při pátrání po detailech o Corinnině zradě dostává, tím je mu jasnější, že kdosi životy druhých nejen ničí, ale dost možná je také bere. Jiří Ployhar je pak tím, kdo vám mrazivý thriller bude coby audioknihu vyprávět. A za zmínku jistě stojí i skutečnost, že se na seriálového Cizince můžete podívat na Netflixu.

......................................................

Boris Johnson: Faktor Churchill

Žánr: Literatura faktu I Hodnocení na Databázi knih: 81 %

Životopis nejvýznamnějšího britského ministerského předsedy z pera toho současného, to je Faktor Churchill. Nejvyšší post v parlamentu Churchill zastával v bouřlivých letech 1940 až 1945, a dále pak v období 1951 až 1955. Kromě funkce politika byl ale také voják, malíř, zákonodárce, novinář a spisovatel, za což byl v roce 1953 oceněn Nobelovou cenou za literaturu. Winston Churchill je ale hlavně považován za jednoho z nejvýznamnějších politiků 20. století, který byl výrazným bojovníkem proti fašismu a zastáncem liberální demokracie. Jako jeden z mála byl od počátku proti Mnichovské dohodě a jakýmkoliv ústupkům Hitlerovi.

Boris Johnson ho v životopisu vykresluje jako člověka, který nebojácně vedl svůj národ do boje, ač nenáviděl válku. Šlo ale také o muže, který trpěl depresemi, a přestože šišlal, stal se jedním z největších řečníků své doby. Jde ale také o osvětového člověka, co se díky svým postojům stal průkopníkem v oblasti zdravotnictví, školství i sociálního zabezpečení a byl jedním z prvních, kdo po válce usiloval o evropské společenství. Audioknihu načetl Pavel Rímský.

......................................................

Jason Matthews: Rudá volavka

Žánr: Světová literatura, thriller I Hodnocení na Databázi knih: 80 %

Špionážní thriller z pera veterána CIA s třicetiletou praxí, to je Rudá volavka. Vypráví o ruské špionce Dominice Jegorovové, která je donucena projít výcvikem tzv. volavek. Jde o agentky, které k získávání informací a ovlivňování nepřítele používají hlavně ženské zbraně. Dominika je krátce po skončení výcviku nasazena na Nathaniela Nashe, mladého agenta CIA, co řídí nejdůležitější špiony v Rusku.

Rudá volavka je tak o dvojí hře, erotickém jiskření, hlavně ale dává nahlédnout pod pokličku vztahů Spojených států s Ruskem, stejně jako velmi dobře popisuje postsovětské poměry i život v kontrarozvědce. „Jako audiokniha se mi moc líbila, nahlédnutí do světa ruských špionů je zajímavé, rozhodně to není procházka růžovou zahradou,“ napsala na Databázi knih Blanka5427. Audioknihu načetl Petr Kubes.

......................................................

Paulo Coelho: Jedenáct minut  

Žánr: Světová literatura, román I Hodnocení na Databázi knih: 81 %

Jedenáct minut je bestsellerem brazilského autora, který své knihy vydává ve 168 zemích a 80 jazycích. Hlavní hrdinkou je mladá venkovská Brazilka, která podepíše smlouvu s evropským obchodníkem, aby se mohla stát tanečnicí. Když ale dorazí do Ženevy, zjistí, že je skutečnost o dost jiná, a tak se rozhodne pro svobodnější dráhu prostitutky.

Evropské zkušenosti mladou ženu nejen, že donutí velmi rychle dospět, hlavně ji ale připraví o jakékoliv iluze o partnerském souznění duše a těla. Ve své práci pokračuje jen proto, že si chce našetřit na statek v Brazílii. Pak ale symbolicky vkročí na posvátnou Svatojakubskou pouť, která finančním centrem Evropy prochází, a její duše a tělo se začínají působením lásky opět shledávat. Audioknihu skvěle odvyprávěla Dana Černá.

......................................................

Pelham Grenville Wodehouse: Díky, Jeevesi

Žánr: Světová literatura, humor I Hodnocení na Databázi knih: 90 %

Jestli si chcete odpočinout a zasmát se, sáhněte po audioknize Díky, Jeevesi. Jde o jakéhosi britského Saturnina, tedy služebníka, který je zaměstnán u mladého a nerozvážného Bertieho Woostera. Ten se jednoho dne rozhodne, že se naučí hrát na banjo, má ale takový talent, že s ním ostatní nájemníci odmítají sdílet jeden dům.

Bertie se proto rozhodne odstěhovat na venkov, to se ale nelíbí Jeevesovi. Proto se rozhodne Bertieho opustit a vstoupí do služeb barona Chuffnella, zamilovaného do Bertieho bývalé snoubenky. Že by se cesty namyšleného pána a suverénního sluhy nadobro rozešly? S audioknihou si velmi dobře poradil Jakub Valenta