Novinka od tvůrců Angry Birds míchá puzzle a vyšetřování vraždy
4. 9. 2020 9:10 | Martin Havlíček

Když se řekne Rovio, znalcům mobilních her okamžitě vytane na mysli hit Angry Birds. Originální logická hříčka s nasupenými ptáky je legendou, kterou měl na svém mobilu snad každý. Nutno říct, že Rovio populární značku pěkně vyždímalo. Vzniklo nejedno pokračování a nadto ještě plejáda her, které obsadily opeřence do nových rolí. Měli jsme tu tenis, akční hru, RPG a dokonce i motokáry s Angry Birds za volantem.

Poslední hra od finského Rovia nás proto poněkud zaskočila. Po opeřencích ani vidu, ani slechu. Místo ptáků se na nás z ikonky mračí mladý šerif a název hry mluví cosi o vraždách. Že by se finští vývojáři konečně odhodlali k vyzkoušení něčeho nového? Vypadá to tak a hned prozradíme, že se jim nová strategie daří.

Název hry Small Town Murders je poněkud zavádějící. Děj se sice točí kolem vraždy, ovšem většinu času budete trávit skládáním puzzlů. Jádrem je spoj-3 puzzle ve stylu Candy Crush, kde jde o to spojit do řady minimálně tři kamínky stejné barvy. Často ale dostanete nějaký specifický úkol (například eliminovat všechny žluté kamínky), který představuje nejen další výzvu, ale i zpestření.

Vtip je v tom, že odměnou za splnění puzzlu nejsou ve Small Town Murders nějaké abstraktní body, nýbrž stopy, které vám pomohou ve vyšetřování vraždy. Hrajete totiž za mladou spisovatelku detektivek, která se – podobně jako Jessica Fletcherová – vždy nachomýtne k nějakému mordu. Mezi skládáním puzzlů tak budete prohledávat místo činu a vyslýchat svědky.

Je to opravdu originální mix puzzlu a detektivky. Nutno ale říct, že puzzle nakonec převládá. Téma vyšetřování vraždy představuje jen originální motivaci k tomu, abyste hráli dál.