Oceňovaná „rubačka“ Dead Cells se dočkala mobilní verze
28. 8. 2020 9:52 | Martin Havlíček

Smrtí to nekončí – tak zní heslo hry Dead Cells, která se po hvězdné kariéře na PC a herních konzolích konečně dostala i na mobily. Není to jen drsná hláška, v heslu se skrývá unikátní vlastnost této pixelovaté rubačky: pokaždé, když v Dead Cells zemřete, tak se vrátíte na samý začátek, ovšem zůstanou vám všechny zbraně, vylepšení, a hlavně nabyté zkušenosti. Dead Cells je hra obtížná, ale nikoliv neférová. I ten nejsilnější nepřítel má svou slabinu, stačí jen přijít se správnou taktikou.

Žánrově se Dead Cells definuje jako „akční plošinovka s prvky roguevanie a RPG“. Jinými slovy, je to hra zasazená do rozsáhlého světa, který můžete naprosto libovolně prozkoumávat. Je na vás, jestli budete prolézat každou chodbičku nebo půjdete přímočaře k cíli. Jedinou bariérou jsou schopnosti vašeho hrdiny a dovednosti vás samých. Někdy se vám do cesty postaví bariéra, k jejímuž překonání potřebujete specifickou schopnost, jindy je ale tou bariérou jen velmi silný nepřítel.

Hlavní devizou Dead Cells je ale propracovaný soubojový systém. K dispozici máte obrovskou škálu zbraní a různých dovedností, které se dají chytře kombinovat. Olejový granát je sám o sobě celkem k ničemu, pouze nepřítele upatlá. Ale když pak k takto naolejovanému nepříteli pošlete zapálený šíp… No, asi nemusíme říkat, co se stane. Podobných taktik se ve hře skrývají desítky a půlka zábavy tkví v jejich objevování.

Řekli jsme, že jde o hru těžkou a na mobilu to platí dvojnásob. Dotykové displeje nejsou tak responzivní jako ovladač s fyzickými tlačítky. Vývojáři proto přidali do hry nový mód ovládání, který některé činnosti hrdiny automatizuje. Ledacos se dá také nastavit, včetně například rozložení tlačítek. Nejvíc si ovšem Dead Cells užijete s ovladačem připojeným k mobilu.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Hra není levná (ve srovnání s početnou konkurencí na mobilu), ovšem za své peníze získáte skvělý zážitek, který neruší ani reklamy, ani různé mikrotransakce.