Filmoví Trollové mají svou mobilní hru. Prověří vaši přesnost i logické uvažování
26. 8. 2020 9:31 | Martin Havlíček

Kdysi oblíbené figurky střapatých skřítků zažívají renesanci. Tentokrát ale nikoliv jako hračky, nýbrž coby hrdinové animovaných filmů. V tom (zatím) posledním se jako kapela vydávají na světové turné. Do kin skřítky doprovodila také hra DreamWorks Trolls Pop, jak už tomu u animáků pro děti bývá. Hned na začátek musíme říct, že Trolls Pop není jen nějakou „rychlokvaškou“ s cílem vytěžit popularitu filmu, její autoři si dali opravdu záležet a vznikla logická hra, která vás zabaví na týdny až měsíce.

Základní princip hry není ničím originálním. Vychází z více než 30 let staré japonské klasiky Puzzle Bobble, která se svého času stala hitem heren s mincovními arkádovými automaty po celém světě. Obrazovka je poseta různobarevnými bublinami, které ze spodní části obrazovky trefujete – opět bublinami. Cílem je trefit shluk bublin stejné barvy, který následně praskne. Takhle postupujete, dokud nevyčistíte celou obrazovku. K vystřelování bublin můžete využívat také odrazu od stěn a zaměřovač. Přesnost je důležitá, protože počet výstřelů je omezen.

Takhle nějak vypadá první hra. Brzy se ale začnou pravidla poněkud komplikovat. Objeví se například specifické úkoly nebo bubliny s rozmanitými vlastnostmi. Některé třeba skrývají svou barvu, jiné zase umí nasáknout barvu bubliny, kterou ji trefíte a tak podobně. Tímto nám Trolls Pop připomněl jinou klasiku puzzle her, a to Candy Crush. Nové prvky se starají o zpestření, takže se ani po desítkách splněných levelů nezačnete nudit.

A kde jsou ve hře ti skřítci? No přeci ve spodní části displeje, kde slouží jako pomocníci. Před každým levelem si zvolíte pomocníka, který vám čas od času pošle nějaký bonus. Každý umí něco jiného a tím pádem se i hodí na různé typy výzev. Nové skřítky odemykáte jako bonusy za splněné levely, takže je tu i jistý prvek sběratelství – podobně jako u figurek, které u nás byly populární v 90. letech.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Hra Trolls Pop je zdarma. Můžete si ale přilepšit dokoupením životů, když vám náhodou dojdou (některé levely jsou fakt těžké). Do nákupu vás ale nikdo nenutí. Stačí počkat pár desítek minut a životy se opět samy doplní.