Ve hře Ultimate Custom Night si můžete navrhnout vlastní „lekačku“
10. 8. 2020 14:37 | Martin Havlíček

Pod nic neříkajícím názvem Ultimate Custom Night se ve skutečnosti skrývá zástupce slavné hororové série Five Night at Freddy’s, kterou proslavili především youtubeři natáčející „let’s play!“ videa.

Princip hry je jednoduchý, ale velmi originální. Hráč se ujímá role nočního hlídače pizzerie, jejíž maskoti – velcí roboti pokrytí plyšem – v noci ožívají. Váš úkol je jasný: přežít noc. Zbraně k dispozici nemáte, a navíc nesmíte opustit svou kancelář. Jak se tedy proti armádě děsivých „plyšáků“ bránit? Musíte sledovat jejich pohyb přes bezpečnostní kamery a když se přiblíží, zavřít bezpečnostní dveře. Pokud vás napadlo zavřít dveře hned na začátku, tak vás musíme zklamat. Elektřiny není nazbyt a bezpečnostní systémy mají poměrně velkou spotřebu. Každá zapnutá kamera, rozsvícená žárovka nebo zavřené bezpečnostní dveře znamenají úbytek energie a pokud se dostanete na nulu, jste vydáni plyšákům napospas.     

Cílem hry je přežít pět nocí v pizzerii. Pokud se vám to povede, otevře se ještě náročnější šestý level a po jeho dokončení mód Custom Night, kde si můžete nastavovat obtížnost. A tím se dostáváme k naší hře Ultimate Custom Night, která představuje komplikaci šesti dílů Five Night at Freddy’s. Ve hře najdete přes padesát plyšáků, kteří se liší nejen vzhledem, ale i vlastnostmi. U každého si můžete nastavit obtížnost od nultého do dvacátého stupně. Pár novinek se objevilo také v kanceláři. Nepřítel může přijít nejen dveřmi, ale i větracími šachtami. Na druhou stranu, k dispozici máte laserové pasti nebo generátor elektřiny, které mohou v boji výrazně pomoci.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Prostě ultimátní kompilace toho nejlepšího z Five Night at Freddy’s. Doporučujeme nejen fanouškům série, ale také všem příznivcům hororu.