Forza Street je víc o tuningu než o závodění
20. 8. 2020 12:57 | Martin Havlíček

Jméno „Forza“ znají všichni fandové závodních her. Forza Motorsport patří k nejlepším závodním simulátorům, zatímco Forza Horizon boduje mezi arkádově pojatými závodními hrami. Nezávodí se tu na okruhu, nýbrž na běžných silnicích a důraz je kladen spíše na zábavnost nežli na realističnost.

Kam zařadit novinku Forza Street? To je pro změnu čistá arkáda! V této hře máte na starosti víceméně jen pedál plynu a nějaké zatáčení, natožpak řazení řešit vůbec nemusíte. Závodí se ve sprintu a vyhrává ten hráč, který dokáže efektivněji šlapat na plyn.

Dost se toho rozhodne už na startu. Pokud zaspíte, soupeř získá náskok. Nic ale není ztraceno, situace se může obrátit u každé zatáčky. Před vjezdem do zatáčky je potřeba ubrat plyn, nebo nabouráte, a po výjezdu na to musíte co nejrychleji opět dupnout. Později se přidá i prvek turba, které můžete využít párkrát během závodu. Jinak ale probíhají všechny závody víceméně stejně.

Mnohem zajímavější je to, co se děje mezi sprinty. Řeč je o vylepšování aut a rozšiřování vozového parku. Za úspěchy v závodech získáváte body, za něž následně nakupujete nové součástky a auta. Občas nějaké fáro vyhrajete i v závodu. Vylepšení nejsou jen kosmetická, ale projevují se na rychlosti vozu a pokud budete tuning ignorovat, brzy se zaseknete. Auta i součástky jsou licencované, což je potřeba ocenit. Během tunění vozu jsme s nostalgií vzpomínali na legendární Need for Speed Underground. V tomto ohledu jsou si obě hry dost podobné.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Sečteno a podtrženo, Forza Street je spíše simulátorem tuningu nežli simulátorem závodním. Pokud si chcete na mobilu opravdu kvalitně zajezdit, stáhněte si spíš GRID Autosport. Příznivci tuningové kultury ale budou mobilní Forzu zbožňovat.