Populární hra Vainglory se dočká nečekaného pokračování
28. 5. 2020 15:21 | Martin Havlíček

Hra Vainglory je průkopníkem žánru MOBA na mobilu. Pod zkratkou se skrývá aréna, ve které válčí většinou dva týmy hrdinů lišících se nejen vzhledem, ale hlavně svými schopnostmi a dovednostmi. Na výběr je obvykle z desítek hrdinů a všichni se dají vylepšovat. Prostě kompetitivní hra s prvky RPG.

Vainglory si připsala zásluhy zejména za úspěchy v technické oblasti. Nejde možná o nejlepší MOBA hru, co kdy vyšla, ale zato je dokonale uzpůsobena možnostem mobilních telefonů. Narážíme zejména na ovládání navržené na míru dotykovým displejům a výkon. Na špičkových mobilech hru rozjedete klidně i při 120 snímcích za sekundu. Přeloženo do hovoru „běžných smrtelníků“: tahle hra běží fakt svižně!

Dosud byla stále řeč o „starém“ Vainglory. Vývojáři ovšem už nějakou dobu kutí pokračování s názvem Vainglory All Stars. Dokonce pro tento účel založili nový tým. All Stars není přímým nástupcem populární hry, spíše jde o jakousi žánrovou odbočku. Místo hry založené na RPG prvcích a komplexní strategii čekejte spíš jednoduchou arénovou střílečku s plejádou známých hrdinů. Možnosti gladiátorů byly ovšem dost osekány. Každý má jen jeden základní a jeden speciální útok. Arény jsou malé, ovšem se spoustou prostoru pro taktizování. Jsou tu překážky, za které se můžete skrýt před střelbou, i tráva, do které se můžete schovat a počíhat si na nepřítele.

Není vám to nějaké povědomé? Z dosud vypuštěných informací nám Vainglory All Stars dost připomíná hit Brawls Stars a podle první ukázky se zdá, že novinka nabídne i podobné herní módy. Doufejme, že nepůjde o pouhou kopii, ale o vylepšení úspěšného konceptu. A kdy Vainglory All Stars vyjde? To bohužel autoři neprozradili, pouze nás odbyli vágním „již brzy“.