Angry Birds hrají… tenis?!
2. 4. 2020 15:25 | Martin Havlíček

Angry Birds zná každý, dokonce i „nehráči“. Naštvaní ptáci se na nás mračí z výloh hračkáren, ale najdeme je také na sladkostech a v Portoriku dokonce postavili podle legendární hry zábavní park. V první hře, která je dodnes nejúspěšnější, jsme tyto opeřence vystřelovali prakem na chatrně postavené domečky, ve kterých přebývala zelená prasátka. Cílem bylo zbourat dům, respektive eliminovat veškerá prasátka.

Krátce na to přišlo pokračování, pak další a zanedlouho začaly vznikat také jakési žánrové odbočky. Ptáci usedli za volanty motokár nebo se chopili zbraní a vydali se do boje proti robotům. Vyšla také nejedna logická hra. Zatím nejnovějším „vedlejšákem“ věčně nasupených opeřenců je – věřte tomu, nebo ne – tenis.

Nečekejte žádnou sportovní simulaci. Pravidla i ovládání byly zjednodušeny tak, aby se to dalo hrát pomocí jednoho prstu. Sílu úderu a směr odpalu určujete pomocí tahů prstem. Ťuknutím na displej odpálíte míček do centra hřiště, zatímco tahem přes obrazovku pošlete míč ke kraji. Ke kterému, to záleží na tom, jakým směrem prstem „svajpnete“. Běhání po hřišti řešit nemusíte, postavička se pohybuje sama. Můžete se tak soustředit jen na údery. Důležitý však není jen směr a síla úderu, ale také jeho načasování. Pokud ťuknete na displej pozdě, tenisák netrefíte. Musíte si rovněž dávat pozor na to, jak hospodaříte s energií. Nebudete-li silnými údery šetřit, hráč se brzy unaví a pak se může klidně stát, že včas nedoběhne k míčku.

Identita Angry Birds zůstala zachována nejen v podobě grafického zpracování, podobně jako v klasických hrách Angry Birds tu má každý ptáček zvláštní schopnost. Čas od času můžete provést speciální úder, který soupeř nemá téměř šanci poslat zpátky.

Teď obvykle přichází pasáž, kde vám řekneme, kde a jak hru stáhnout. Na novinku Angry Birds Tennis si ale musíme ještě chvíli počkat. Hra se aktuálně teprve testuje na vybraných trzích a Česko mezi nimi není. Nebude to ale trvat dlouho a dočkáme se i my. Sledujte náš blog a nic vám neunikne!