Teamfight Tactics je nová hra od tvůrců League of Legends
27. 4. 2020 7:27 | Martin Havlíček

League of Legends je herní fenomén, který nemá obdoby. Počty aktivních hráčů se pohybují kolem 80 milionů měsíčně a stejně populární je hra i u diváků. Mistrovství světa z roku 2019 sledovalo online celkem 100 milionů lidí. Neuvěřitelná čísla na to, že je hra k dispozici jen na počítačích.

Na mobilech si můžeme zahrát aspoň její odnož v podobě Teamfight Tactics, kde vystupují postavy z League of Legends, i když v poněkud odlišných rolích. Hrdinové jsou tu pouhými figurkami na šachovnici. Teamfight Tactics je dalším pokusem o auto battler, což je žánr, který proslavila hra Auto Chess.

Základní pravidla jsou u všech autobattlerů stejná. Každý hráč dostane pár zlaťáků na nákup jednotek, které následně rozestaví na šachovnici. Následuje boj proti náhodně zvolenému protivníkovi, ovšem v této fázi jsou hráči jen diváky. Výsledek boje neurčuje jen individuální síla jednotek, ale také jejich rozestavění na šachovnici a vzájemná synergie. Někteří hrdinové se doplňují lépe než jiní.

Čím se liší novinka Teamfight Tactics? Kromě zasazení do univerza League of Legends přináší dvě zajímavé úpravy pravidel. První je výběr jednotek. Na začátku boje a pak několikrát v jeho průběhu se všichni hráči sejdou na jednom místě a vybírají si nové jednotky. Přednost dostávají hráči, kterým se momentálně nevede moc dobře. Mohou tak získat silnou posilu a s tím i šanci na obrat zápasu. Druhá velká novinka se týká zlaťáků. Teamfight Tactics odměňuje spořivost. Za každých deset zlaťáků získáváte jeden navíc. Někdy je tedy lepší nekupovat nové jednotky a šetřit si na moment, kdy se v nabídce objeví lepší hrdinové.

TIP: Nemáte-li čas nebo chuť trávit každým zápasem minimálně půlhodiny, zkuste mobilní rychlovku Chess Rush, kde zápasy trvají jen 10 minut.

Oba nové prvky představují zajímavé zpestření žánru. Rozhodně doporučujeme k vyzkoušení. Pochválit musíme také češtinu, která je ve hře nejen ve formě titulků, ale i dabovaných hlášek. Něco takového se jen tak nevidí!