Česká střílečka Shadowgun War Games připomíná Overwatch
31. 3. 2020 7:43 | Martin Havlíček

Shadowgun je ve světe mobilních her známou značkou. První díl vyšel už v roce 2011, jednalo se o střílečku z třetí osoby se systémem krytí za překážky. V podstatě taková neoficiální mobilní verze konzolové legendy Gears of War. Rok na to se objevilo pokračování s podtitulem Deadzone a s online hrou pro dvanáct hráčů. Na třetí Shadowngun hru jsme museli čekat dalších šest let. Dlouhé čekání se ale vyplatilo. Shadowgun Legends je komplexní střílečkou s RPG prvky, s rozsáhlou příběhovou kampaní a chytlavým multiplayerem. Dodnes jde o jednu z nejhezčích her na mobilech.

Přesuňme se do současnosti, letos v únoru totiž vyšlo nejnovější pokračování série s názvem Shadowgun War Games a opět nabízí něco trochu jiného. Pohled první osoby byl zachován, takže na svět kolem se koukáte přes hledí své zbraně. Co se změnilo, jsou priority. Zatímco u Legends byla online hra jen takovým bonusem navíc, novinka War Games je čistě multiplayerová záležitost.

Celá hra je zaměřena na souboje dvou týmů složených z pěti hráčů. Zatím je k dispozici jen klasická bitva (týmový deathmatch) a Capture the Flag, kde jde o to ukrást ze základny nepřátelského týmu vlajku a zároveň uhlídat tu svou. Do obyčejné střílečky má ale War Games daleko. Každá z pěti postav se liší výzbrojí, vlastnostmi i speciální schopnosti. Kyborg Revenant je například pomalý, ale zase toho hodně vydrží a v boji nablízko nemá díky těžkému kulometu konkurenci. Králík Jet je zase ideální volbou pro hráče preferující rychlost, jelikož se umí teleportovat na krátké vzdálenosti. Nechybí samozřejmě ani odstřelovačka nebo univerzální voják. Zkrátka, vybere si každý.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

První dojmy z War Games jsou rozhodně pozitivní. Jestli bychom měli hře něco vytknout, tak by to byl poněkud chudý obsah. Doufejme, že brněnští vývojáři brzy dodají jak nové mapy, tak i nové módy hry. Zapracovat musejí také na optimalizaci. Pokud nemáte supervýkonný mobil, tak se může stát, že vám hra pojede pomalu nebo se bude trhat. I to je ale nedostatek, který se dá eliminovat. Snad nebudeme čekat příliš dlouho!