Legendární hra Cut the Rope má překvapivé pokračování
7. 4. 2020 12:59 | Martin Havlíček

Pamatujete si na Om Noma? Pokud ne, tak si určitě vzpomenete aspoň na Cut the Rope. Hladový žabák (nebo co to je za zvířátko) je hrdinou úspěšné logické herní série, která zaznamenala stovky milionů stažení. Jeho hvězdná kariéra ale už nějakou dobu skomírá. Poslední díl vyšel před čtyřmi lety a od té doby jsme marně čekali na pokračování. Nakonec jsme se přeci jen dočkali!

Nevyšlo sice pokračování Cut the Rope, ale vyšly nové hry s Om Nomem. Zelená příšerka se tentokrát láduje ovocem v logické hře Om Nom: Merge a sprintuje v arkádě Om Nom: Run. Puzzle Om Nom: Merge nám připomněl logickou hru 2048, kde musí hráči na omezeném poli kombinovat stejná čísla (dvě dvojky vytvoří čtyřku, dvě čtyřky osmičku a tak dále). V Merge spojujete pro změnu stejné druhy příšerek. Čím více druhů kombinacemi vytvoříte, tím rychleji spasou úrodu ovoce.

Víte, že… Za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Om Nom: Run je pokusem napodobit úspěch runneru Subway Surfers. Hra byla navržena tak, aby se dala ovládat jedním prstem. Om Nom (nebo jiná z plejády postaviček) běží jak o život a na vás je zajistit, aby do ničeho nenarazila a aby cestou pokud možno nasbírala co nejvíce peněz. Musíte se vyhýbat překážkám, přeskakovat je nebo je podlézt. Cestou můžete narazit na bonus, který vaše snažení ulehčí (třeba na magnet, co přitahuje peníze) a občas dokonce najdete koloběžku, která přidává do hry prvek triků. Je to zábavná hříčka, ale podobných runnerů už existuje spousta. Raději bychom brali nový díl Cut the Rope!