Maskot konzole PlayStation se dočká vlastní mobilní hry
4. 5. 2020 9:40 | Martin Havlíček

Nintendo má Super Maria, SEGA ježka Sonica a Sony zastupuje Crash Bandicoot. Takhle nějak vypadali maskoti herních konzolí 90. let. První hra s Crashem Bandicootem byla skákačka pro Sony PlayStation, co zaujala grafickým zpracováním a svým smyslem pro humor. Později si Crash vyzkoušel také roli závodníka v motokárách Crash Nitro Kart a nakonec se podíval i na jiné platformy včetně konkurenčního Xboxu nebo GameCube od Nintenda.

Po více než dvaceti letech od vydání prvního dílu tento divoký vačnatec podle všeho zavítá i na mobilní telefony. Internetem kolují obrázky ze hry Crash Bandicoot Mobile, na níž by měli pracovat autoři hitu Candy Crush. Na první pohled připomíná mobilní hra slavný level z konzolového originálu, kde Crash utíkal před valícím se balvanem, a přitom sbíral jablíčka.

Rozdíl je v tom, že tentokrát běží opačným směrem a v patách mu není žádný balvan. Zdá se, že vývojáři vsadili na jistotu a pro mobilní hru zvolili žánr runner. Postavička běží sama a hráč se stará jen o to, aby se vyhýbala překážkám. Můžete uhýbat ze strany na stranu, skákat nebo dělat skluzy. Hlavní je do ničeho nenarazit!

To je ovšem ale jen jedná část hry. Další bude stavitelská. Jeden obrázek ukazuje ostrov Wumpa, kde si hráči staví a vylepšují svou základnu. Jak budou oba elementy propojeny, to zatím netušíme. Ostatně zatím není ani jasné, kdy přesně hra vyjde. Dosud totiž nebyla oficiálně oznámena. Všechny informace a trojice obrázků máme jen proto, že je někdo z autorů omylem vypustil na internet.