Nejlepší lyžařská hra pro mobily vyšla na jaře
15. 4. 2019 15:32 | Martin Havlicek

Hru Grand Mountain Adventure jsme do našeho katalogu zařadili už před nějakou dobou, ovšem tehdy se jednalo ještě o testovací verzei. Plná hra vyšla až na jaře. Je to trochu paradox – vydávat lyžařskou hru v době, kdy ukládáme teplé bundy do skříně. Musíme ale uznat, že dlouhé čekání na plnou verzi se vyplatilo.

Grand Mountain Adventure zaujme už z obrázků svou krásnou, až by se dalo říct zenovou krajinou. Autoři si opravdu vyhráli se zpracováním sněhu. Lyže nechávají na sjezdovkách stopy a při obloučcích je vidět, jak odletuje prašan do strany. Zkrátka, simulace sněhu na jedničku!

Samotná hra ovšem simulátorem není. Je to arkáda, ve které budete metat salta a ujíždět před lavinami. Jednotlivé levely jsou reprezentovány lyžařskými středisky se sjezdovkami. Odemykají se postupně na základě vašich úspěchů na trati. Klidně ale můžete vyrazit mimo vyjeté stopy a zkusit si adrenalinovou jízdu mezi smrčky. Mnohdy přitom narazíte na skryté výzvy a závody.

Víte, že… Za nákupy her na Google Play nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Jedinou nevýhodou hry je, že zdarma je k dispozici jen jedno lyžařské středisko. Další se odemykají za peníze. Pokud ale máte lyžování jen trochu rádi, tuhle investici vám s klidným svědomím doporučíme.