Mobilní Vetřelec překvapil. Místo „hry na schovávanou“ máme…
12. 3. 2019 8:57 | Martin Havlíček

Vlastě ani nevíme, jak to nazvat! O Alien: Blackout se původně mluvilo jako o pokračování hry Alien: Isolation z PC a konzolí. Jednalo se o vynikající hororovou hru o přežití, kde jste se snažili vyhnout xenomorfovi a nepřátelským droidům. I v novince Blackout se ukrýváte před vetřelcem, ale na rozdíl od Isolation jste víceméně stále na stejném místě. Hra se totiž inspirovala u jiné legendy hororu – Five Nights at Freddy’s.

Náplň spočívá v detekci vetřelce pohybujícího se po palubě vesmírné stanice. Spolu s ním jste tam vy, a ještě pár dalších členů posádky. Úkolem hráče je navigovat členy posádky do bezpečí. Ukrýváte se v šachtě, odkud máte přístup k bezpečnostnímu systému lodi. K dispozici máte interaktivní mapu, záběry z bezpečnostních kamer a senzory pohybu. Do jisté míry můžete systém i ovládat. Dají se například zavírat a otevírat dveře, ovšem loď je poškozená, a energie k provádění akcí je omezená. Čas od času musíte využít energii také k zavření šachty, kde se ukrýváte – vetřelec rád chodí na návštěvy.

Se členy posádky jste v kontaktu prostřednictvím vysílačky. Říkáte jim, kdy se mají schovat, kdy jít, a hlavně jim ukazujete kam jít. Úkoly a prostředí se liší s každým levelem. Obvykle je potřeba někam zajít nebo něco vyzvednout. Některé pasáže jsou opravdu úmorné. Posádka postupuje pomalu a vy můžete dělat jen to, že je sledujete prostřednictvím bezpečnostní kamery.

Atmosféra je ale hustá tak, že by se dala krájet. Senzory pohybu obvykle nejsou na celé lodi, takže často ztrácíte přehled, kde se zrovna xenomorf nachází. Číhá někde na posádku nebo si to štráduje do vaší šachty? Někdy nezbývá než doufat…

Víte, že… Za nákupy her na Google Play nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Alien: Blackout je sice úplně jiná hra, než jsme čekali, ale zklamaní nejsme. Je to skvělý atmosférický horor se zajímavým příběhem. Takže vlastně plnokrevný Vetřelec!