V mobilním Vainglory si nově můžete zahrát i proti hráčům na PC
15. 4. 2019 15:28 | Martin Havlíček

Populární Vainglory se dočkala verze pro PC s operačními systémy Windows a macOS!

I když se primárně věnujeme hrám mobilním, tahle počítačová hra si zmínku zaslouží. Jako jeden z mála titulů na PC totiž podporuje myšlenku cross-play, tedy propojení různých verzí na jednom serveru. V praxi to znamená, že se v aréně mohou objevit – proti sobě nebo bok po boku – lidé hrající na PC i mobilu. Jako další příklady cross-playe můžeme uvést Fortnite a Minecraft.

Vainglory touto novinkou potvrdil pověst průkopníka. Silný technologický základ stojí do velké míry i za úspěchy titulu v mimořádně konkurenčním prostředí mobilních her. Vainglory běží svižně a stabilně i na starších mobilech (60 snímků za sekundu) a to se cení nejen v žánru Multiplayer Online Battle Arena (MOBA), kam spadá. Od roku 2017 také podporuje módy pět na pět hráčů, což není v některých mobilních MOBA hrách standardem ani doteď.

Pokud vám zkratka MOBA nic neříká, tak si představte arénu, kde mezi sebou bojují malé týmy hráčů s postavami připomínajícími hrdiny RPG. Každá má jiné vlastnosti, jiné útoky, ale i slabiny. Momentálně jde o jeden z nejpopulárnějších žánrů. A Vainglory je jedna z nejpopulárnějších MOBA her na mobilech. Podaří se jí prorazit i na PC? Uvidíme…