Pozadí stránky
Pozadí stránky

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %
5. 3. 2019 8:34 | Patricie Kolohnátková

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Mezinárodní den žen připadá na 8. března, a i když možná máte tento svátek spojený s dobou totality, od roku 1975 je svátek oficiálně uznán Organizací spojených národů a je připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj. A my jsme si řekli, že by byla škoda oslavu vynechat! A proto jsme se porozhlédli po O2 Knihovně s vybrali audioknihy (nejen) pro ženy, které nás bavilo poslouchat.

Tohle je hned 7 nahrávek, na kterých ušetříte i sto korun a u kterých jsme si jisti, že se vám budou líbit. Audioknihy se slevou můžete stahovat až do 11. března a my vám přejeme příjemný poslech.

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Bridget Jonesová: Láskou šílená

Helen Fieldingová

Žánr: Světová literatura, pro ženy Hodnocení na DatabazeKnih.cz: 69 %

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Šestnáct let trvalo, než se Bridget Jonesová vrátila. A i když zdánlivě není nic takové, jak tomu bylo předtím, Bridget je stále Bridget. Trochu nám sice zestárla a vychovává dvě děti, ve skrytu duše je to ale pořád ta ztřeštěná třicítka.

Stáhněte si audioknihu se slevou 30 % jen za 209 Kč

I když si stále dává stejná předsevzetí jako nejíst víc než tři Big Macy nebo panini se šunkou a sýrem ze Starbucks týdně, přibyla i nová pravidla. Třeba že před dětmi přestane varovně počítat raz, dva…, aniž by měla rozmyšleno, co se stane, když řekne tři.

„Audiokniha byla naprosto senzační záležitost. Humorné, milé a s brilantním projevem. Nic jsem od toho nečekala, takže mě to mohlo jen mile překvapit, a to se stalo,” napsala na Databázi knih uživatelka Ajinka126. Jen připojme, že audioknihu načetla Martina Hudečková.

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Žena z kajuty č. 10

Ruth Ware

Žánr: Světoá literatura, thriller, pro ženy Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 71 %

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Jo Blocklocková je novinářka, která má podle mnohých povolání snů: píše hlavně do cestovatelských magazínů. A právě proto jednoho dne dostane nabídku, aby se vydala na luxusní plavbu norskými fjordy.

Poslechněte si Ženu z kajuty č. 10 se slevou 30 % jen za 174 Kč

Loď Polární záře slibuje dovolenou snů plnou opulentních večeří i nejvybranější společnosti. Jednou večer ale Jo uvidí, tedy spíš uslyší, jak kdosi hodil nějakou ženu přes palubu. Problém ale je, že nikdo z cestujících nechybí. Stal se skutečně zločin, anebo novinářka pouze, jak je jejím dobrým zvykem, zase přebrala?

„Fajn příběh, když se chcete trochu zrelaxovat od něčeho náročnějšího. Nejvíce oceňuji svižný styl psaní a zapojení klaustrofobického pocitu do odpovídajícího neotřelého prostředí… Rozhodně můžu doporučit jako audio v podání Simony Postlerové, jejíž hlas je příjemný na poslech a k neurotické Lo se báječně hodí,” napsala na server Databáze knih uživatelka Sorrow.

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Geniální přítelkyně

Elena Ferrante

Žánr: Světová literatura, román Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 85 %

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Italská Neapol 50. let. Přesně tam začíná vyprávění Eleny, dívky, která to v životě nebude mít jednoduché. Vyrůstat a žít totiž bude ve značně maskulinní společnosti a v periferní čtvrti Luzzatti také nebude nouze o násilí. Elena ale na to nebude sama - po boku jí stojí její nejlepší kamarádka Lila. Ta je od ní natolik rozdílná, až je stejná. V rámci celé čtyřdílné Neapolské ságy můžete sledovat nejen jejich dětství v chudobě 50. let, ale i dospívání v období ekonomického zázraku 60. let a samozřejmě také dospělost.

Poslechněte si audioknihu se slevou 30% jen za 209 Kč

V knize Geniální přítelkyně se toho dozvíte dost o poválečné Itálii, zjistíte, jak fungují tamní rodiny, i trochu nahlédnete do politiky mezi komunisty a camorristy. Tím nejdůležitějším je ale v románu přátelství vzájemně odlišných hrdinek, vylíčené s až nemilosrdnou otevřeností jako celoživotní soupeření, hlavně ale coby pevné pouto, které často škrtí.

Podívejte se na trailer seriálu Geniální přítelkyně

Autorka Elena Ferrante, vlastním jménem Anita Rajaová, získala za sérii Neapolská sága nominaci na prestižní Man Bookeru cenu a také se podílela na scénáři k seriálu, který loni uvedla stanice HBO. Audioknihu pak načetla dabérka a herečka Divadla Pod Palmovkou Zuzana Slavíková.

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Podivuhodný život osamělého pošťáka

Denis Thériault

Žánr: Světová literatura, pro ženy Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 81 %

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Kouzelný svět, propojující lyriku s prózou, popsal kanadský spisovatel Denis Thériault ve své novele Podivuhodný život osamělého pošťáka. Hlavní hrdinou je tu pošťák Bilodo, který je natolik nesmělý, že i přes své povolání za celý den téměř nepromluví. Aby se k lidem trochu přiblížil, začne doma po večerech potají otevírat dopisy.

Jednoho dne natrefí na milostnou korespondenci mezi guadalupskou dívkou Ségolé a výstředním intelektuálem Gastonem. Navzájem si píší podle přesně daných pravidel japonské lyriky haiku a pošťák Bilodo je od prvního momentu naprosto uhranut. Dokonce natolik, že když Gastona náhle srazí auto, pokusí se ho včetně jeho korespondence se Ségole nahradit. Audioknihu čtou Vojtěch Hájek a Magdaléna Borová.

Stáhněte si audioknihu se slevou 30 % jen za 174 Kč

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Žena v okně

A. J. Finn

Žánr: Světová literatura, thriller Hodnocení na DatabázeKnih.cz: 76 %

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Mrazivý thriller s jednoduchými kulisami, to je Žena v okně. Jeho hlavní hrdinka se jmenuje Anna Foxová a díky svým fóbiím prostě přestala opouštět svůj domov. Tam žije sama, baví se popíjením merlotu, hraním šachů a chatováním na internetu nebo pozorováním sousedů skrz hledáček své zrcadlovky. Vše plyne k všeobecné spokojenosti, Anna se vesele upíjí, až takhle jednou večer zahlédne něco, co vypadá jako minimálně velmi vážná nehoda. Spíš šlo ale o vraždu.

Přečtěte si celou recenzi na Ženu v okně na našem blogu

Co má ale Anna za zdmi svého domu dělat? Bude jí s jejími psychickými potížemi policie nebo kdokoliv další věřit? A nešlo přeci jen pouze o noční můru, která ji v rámci opilecké pýchy navštívila? Žena v okně má ženskou hrdinku jako hlavní protagonistku a autor velmi dobře vykresluje její nitro i myšlenkové pochody. Pokud máte rádi Paulu Hawkins nebo Gillian Flynn, po Ženě v okně rozhodně sáhněte. Audioknihu čte Kateřina Veselá.

Poslechněte si Ženu v okně se slevou 30 % jen za 174 Kč

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Muž, který už nezavolal

Rosie Walsh

Žánr: Světová literatura, pro ženy Hodnocení na DatabazeKnih.cz: 82 %

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Sarah je krátce před čtyřicítkou a zrovna se rozvádí. Z Ameriky, kde žije, přijede do Británie navštívit své rodiče. Při jedné své procházce po okolí náhodou natrefí na Eddieho. A něco mimořádného přeskočí. Nakonec spolu stráví celý týden, po kterém má Eddie odjet na dlouho plánovanou dovolenou s kamarádem. S těžkým srdcem a kontakty na Sarah odjíždí s tím, že se ozve hned, až dojede na místo. A pak už nezavolá a nebere Sarah telefon.

Přečtěte si celou recenzi knihy na našem blogu

Její kamarádi jí říkají, že po týdnu nemůže čekat nic jiného, že je to prostě jenom další chlápek, který se už neozve. Ona ale ví, co spolu prožili, a že to je něco, co se jen tak do koše nezahazuje. Podaří se jí najít odpovědi na čím dál víc otázek, které má, anebo Eddieho už nikdy nenajde? Audioknihu čte Nikola Votočková.

Získejte audioknihu se slevou 30 % jen za 209 Kč

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Bábovky

Radka Třeštíková

Žánr: Román, pro ženy Hodnocení na DatabazeKnih.cz: 73 %

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Bábovky Radky Třeštíkové patří ke čtenářsky vůbec nejpopulárnějším dílům Radky Třeštíkové, a tak se není co divit, že se stal velmi oblíbený i ve své zvukové podobě. Jde o soubor povídek s příběhy hned dvanácti žen, jejichž osudy se prolínají.

Poslechněte si audioknihu se slevou 30 % jen za 174 Kč

Nejoblíbenější česká spisovatelka současnosti se tu s jí vlastní ironií a humorem podívala třeba na to, co si myslí milenka ženatého chlapa, jak to celé vidí jeho manželka a její sestra i co prožívá patnáctiletá dcera sestry, na kterou nemá její máma čas.

Audioknihy se pak zhostila plejáda známých hereckých jmen. Najdete mezi nimi například Simonu Babčákovou, Barboru Polákovou, Sandru Novákovou, Ivu Pazderkovou nebo Michaelu Tomešovou.

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

Z dalších audioknih ve slevě doporučujeme

SESTRA - Louise Jensenová 
můžete nyní koupit za 209 Kč

VÍ O TOBĚ - Sarah Pinborough
můžete nyní koupit za 174 Kč

VEJCE A JÁ - Betty MacDonaldová
můžete nyní koupit za 139 Kč

PŘÍTELKYNĚ Z DOMU SMUTKU - Eva Kantůrková
můžete nyní koupit za 160 Kč

MANŽELKA MEZI NÁMI - Sarah Pekkanen
můžete nyní koupit za 209 Kč

Oslavte MDŽ s audioknihami se slevou 30 %

a další audioknihy se slevou najdete v této kategorii: