Obálka audioknihy Ví o tobě

Interpret: Helena Dvořáková
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017

Ví o tobě - audiokniha obsahuje psychologický román o vztahovém trojúhelníku, ve kterém není rozhodně vše tak, jak se zpočátku zdálo. Autorka Sarah Pinborough. Čte Helena Dvořáková, Simona Postlerová, Jakub Hejdánek, Ivana Jirešová. Režie a hudba Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacián. Překlad Hana Sichingerová.

Louise je svobodná matka, která pracuje na poloviční úvazek, aby mohla trávit čas se svým synem. Když se ale objeví David, okouzlující, mladý a úspěšný muž, který o ni jeví zájem, nevěří vlastním očím. Nikdy by nečekala, že by o ní takový muž mohl zavadit pohledem, ale zdá se, jakoby ho doslova přitahovala. David je ale ženatý s Adele, se kterou tvoří doslova dokonalý pár. Louise se pomalu nechá zatáhnout do pavučiny jejich komplikovaného vztahu.
Jsou na první pohled ti nejkřehčí lidé, opravdu ti nejslabší? Jaké tajemství manželé skrývají a jak daleko jsou schopni zajít, aby si jej uchránili?

Copyright: ©Sarah Pinborough, 2016

Medailonek autorky Sarah Pinborough
Sarah Pinborough je milovnice koček a výherkyně British Fantasy Awards za rok 2009 v kategorii nejlepších krátkých příběhů, a za rok 2010 a 2014 za nejlepší román. Když nepíše knihy, pracuje jako scénáristka pro BBC. Do dnes vydala přes 20 románů v několika zemích světa.

Medailonek interpreta
Helena Dvořáková
Brněnská herečka Helena Dvořáková byla už na gymnáziu členkou divadelního souboru. Díky svým spolužákům se přihlásila na JAMU. Nakonec vystudovala obor činoherní herectví a nastoupila do Městského divadla v Brně. Upozornila na sebe například rolí Sally Bowles v Cabaretu, Lavínie ve hře Smutek sluší elektře a další. Zahrála si i ve filmech a seriálech, jako například Četnické humoresky nebo Kriminálka anděl.

Simona Postlerová
Jak už to tak bývá, herečka Simona Postlerová pochází z kompletně herecké rodiny. Herectví vystudovala na DAMU a již během studia hostovala v Národním divadle. Následně získala i stálé angažmá jak v Národním divadle, tak od roku i v Divadle na Vinohradech. Kromě herectví v divadle a televizi se věnuje dabingu. Její hlas jste slyšeli například ve filmu Snídaně u Tiffanyho, nebo v seriálu Gilmorova děvčata.

Ivana Jirešová
Ivana Jirešová je televizní a divadelní herečka. Absolvovala hereckou konzervatoř v Praze. Při angažmá v divadle F. X. Šaldy si ještě přivydělávala jako barmanka v jednom místním baru. Do podvědomí širokého publika se dostala zejména svou rolí v Ordinaci v růžové zahradě. Není to ale jen nadaná herečka. Když se rozhodla, že už nechce hrát, pracovala jako redaktorka magazínu Harper´s Bazaar. Pak se ale k herectví vrátila, a to hned muzikálem My fair lady.

Jakub Hejdánek
Jakub Hejdánek se narodil v Praze a momentálně bydlí na Broumovsku – podle jeho slov ráji na Zemi, kde to má velice rád. Pracuje jako dabingový režisér i herec, překladatel, korektor překladů a někdy také dramaturg. Jako překladatel a režisér se věnuje BBC dokumentům a seriálům pro děti v České televizi. Spolupracoval i na takových projektech, jako je MasterChef Česko nebo Robinsonův ostrov. Není to žádný nováček. Jako dabingový herec má za sebou již přes 2000 namluvených titulů, a jako moderátor pracoval v několika rádiích od Country, přes City po Kiss. S kolegyní Veronikou Bajerovou jsou pravidelnými hlasy audioverze týdeníku Respekt. S Audiotékou spolupracuje i na jiných projektech.