Obálka audioknihy Podivuhodný život osamělého pošťáka

Podivuhodný život osamělého pošťáka

Denis Thériault

Interpret: Vojtěch Hájek
Vydavatel: Plus
Vydáno: 2018

Kdo jiný by měl ctít listovní tajemství než pošťáci? Jenže mladý pošťák Bilodo je natolik ostýchavý, že si povídá sotva se svou zlatou rybkou. Aby se dostal k lidem blíž, potají otevírá jejich dopisy. Vše se pro něj změní, když si přečte první dopis psaný v haiku. Milostné korespondenci mezi guadalupskou dívkou Ségolene a výstředním intelektuálem Gastonem propadne natolik, že když po čase Gastona srazí auto, pokusí se jej nahradit... Poetický román o lásce a záhadách lidské identity.

S každým dalším haiku, které dívce svých snů pošle, je Ségolene blíž a blíž, ale zároveň jako by přicházel o kousek své vlastní identity a stával se někým jiným...

„Podivný život osamělého pošťáka je podmanivý filozofický příběh, plný fantazie. Denis Thériault prokazuje, že je báječný vypravěč.“ – LE DEVOIR

Audiokniha Podivuhodný život osamělého pošťáka je "podmanivý filozofický příběh, plný fantazie", který napsal kanadský spisovatel Denis Thériault. Čtou Vojtěch Hájek a Magdaléna Borová.