Nejlepší závodní hra z iPhonu jede směr Android. Po letech čekání!
5. 12. 2018 12:56 | Martin Havlíček

Nejlepší závodní hra na mobilu? Androidisté by se na jednom titulu asi neshodli. Pro někoho je to Real Racing, jiný dává přednost Need for Speed nebo třeba arkádovému Asphaltu. Zato majitelé iPhonů mají jasno: GRID Autosport.

Původně závody z počítačů a herních konzolích se objevily na App Store už před drahnou dobou a naprosto ohromily svým obsahem i jeho kvalitou. V které jiné mobilní hře byste našli stovku aut a stejně tolik závodních okruhů? Rallye vozy, supersporty, závodní speciály i formule… Vybere si opravdu každý a každý je také dokáže uřídit. Díky bohatým možnostem nastavení a různých asistencí řízení si z GRID můžete udělat jednoduchou závodní arkádu i realistickou závodní simulaci. Stejně bohaté možnosti najdete i v nastavení ovládání. K řízení můžete využívat virtuální volant i fyzický Bluetooth gamepad.

K velkým přednostem hry patří rovněž grafika. Hlavně po listopadové aktualizaci, která přinesla působivé odrazy, světelné efekty, realistické stíny, částicové efekty (prach, kouř a podobně) a dokonce i propracovaný model destrukce. Při kolizích dochází k odpovídajícímu promáčknutí plechu, což je u mobilních závodních her něco naprosto nevídaného.

Už aby to bylo i na Androidu! Podle nejnovějších zpráv z oficiálního Twitter účtu hry se Android verzí stále počítá. Vyjde někdy během příštího roku. Otázkou je, jak to bude s podporou telefonů. GRID Autorsport je i navzdory optimalizacím jednou z hardwarově nejnáročnějších her, takže nepočítejte, že ji rozběhnete na mobilech střední třídy. Ale kdoví, třeba nás vývojáři překvapí. Poslední aktualizací nám dokázali, že umí zázraky…