Spotify Premium v novém. Je chytřejší a přehlednější
8. 11. 2018 9:58 | Martin Havlíček

Po předělání bezplatné verze aplikace si Spotify vzalo na paškál také variantu Premium pro platící zákazníky. Mobilní aplikace podstoupila pořádnou redukční dietu. Funkcí neubylo, ale zjednodušilo se ovládání, abyste se při hledání a objevování nové hudby nikde zbytečně nezdržovali.

Místo pěti sekcí jsou v aplikaci jenom tři. Záložka Domů servíruje hudební doporučení a přehled toho, co zrovna posloucháte. Pokud hledáte něco nového, kliknete na sekci označenou lupou. Kromě vyhledávací lišty na vás vyskočí rovnou i vaše oblíbené žánry. Jejich nabídka se proměňuje spolu s vaším vkusem. Vašim hudebním preferencím je, mimochodem, podřízeno i vyhledávání. Stačí napsat písmenko „a“ a Spotify už nabízí diskografii Artic Monkeys. Aspoň tedy v našem případě. Vám ale může doporučit třeba Abbu nebo Adama Mišíka. Prostě podle vkusu každého uživatele.

TIP! Aktivujte si Spotify Premium na O2 a získáte 3 měsíce služby zdarma. Nemluvě o výhodách plynoucí z předplatného Premium: hudba bez reklam, možnost přeskakovat písničky, offline přehrávání, vysoká kvalita zvuku a mnoho dalšího.

Velké vylepšené potkalo také rádia. Spotify během okamžiku vygeneruje rádio na základě jakékoliv písničky, interpreta nebo alba. Rádiem se samozřejmě myslí nekonečný a ničím nerušený sled podobné hudby. Nově si také můžete rádia ukládat pro offline poslech.

Zkrátka, už tak vynikající streamovací služba je ještě o fous lepší.