Badland Brawl je nadějný vyzyvatel Clash Royale
19. 11. 2018 8:40 | Martin Havlíček

Pokud hrajete mobilní hry už nějaký ten rok, název Badland vám bude možná znít povědomě. Jde o celkem oblíbenou herní sérii, kde šlo o to provést jakási kuřátka levely plnými smrtonosných nástrah. Postavička (nebo postavičky – kuřátko se mohlo rozdělit) se přitom ovládala jen tapáním do displeje, na což reagovala třepetáním křídly.

Novinka Badlnad Brawl má s původní sérií společný jenom svět, do něhož je zasazena. Jinak je to úplně něco jiného. Kdybychom ji měli k něčemu přiblížit, sáhneme po Clash Royale, ačkoliv z obrázků si tituly moc podobné nejsou.

V principu jde však o to samé, tedy zničit soupeře v podobě druhého hráče za pomocí armády reprezentované kartičkami. K vítězství nestačí jen poslat vojáky do boje, je zapotřebí rovněž sestavit vyvážený balíček karet. A ještě jedna věc – záleží také na tom, jak své jednotky do bojiště pošlete.

To je asi největší inovace Badland Brawl. Fyzikální zákony, s nimiž do hry vstupuje prvek „skillu“, jak se říká v online hrách. Nejde jen o to vrhnout po soupeři bombu, záleží také na tom, jak ji po něm vrhnete. Nešikovi se výbušnina skutálí zpátky, zatímco zkušený hráč ji pošle jak bowlingovou koui přímo nepříteli do základny.

Díky důrazů na fyziku se dají jednotlivé zbraně a jednotky zajímavě kombinovat, a to nejen v rámci vlastní armády, ale také v souhře s dalším hráčem v módu dva na dva. Také si ale může nechtě vzájemně škodit. Ani nespočítáme, kolikrát se nám stalo, že jsme se spoluhráčem ve stejnou chvíli vypálili raketu a ty se ve vzduchu srazily.

Víte, že… Za nákupy her na Google Play nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování! To samé platí i pro nákupy uvnitř her.

Badland Brawl je hrou, kterou budete zbožňovat, ale chvílemi také nesnášet. Po tolika kopiích Clash Royale je to každopádně vítané zpestření a konečně něco nového.