Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Hvězda mého života

Hvězda mého života

Ondřej Neff

Délka: 13 h 8 min
Interpret: Saša Rašilov
Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2024
Série: Arkádie díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 741 MB

Představte si, že vás kamarádi podrazí a nechají chcípnout v pustině. A když se z toho náhodou dostanete, zjistíte, že vás mezitím okradli. Možná se jim zkusíte pomstít. Anebo dospějete k závěru, že bude lepší olízat si rány a nějak se s tím vyrovnat. Jenže to se lépe řekne, než udělá. Zvlášť pokud máte v zádech lovce těl, kteří vás plánují zabít a rozřezat na orgány.

Něco takového by naštvalo každého – tím spíš vznětlivého Kubu Nedomého, jemuž se přesně tohle stalo hned na začátku jeho působení v měsíčním habitatu Arkádie. Ocitl se sám proti gaunerům z Českopolské těžební i proti wudanské mafii, která se s nimi spolčila. Měl sice předpoklady k tomu jim zatopit, ale věděl, že to nebude snadné a potrvá to dlouho. A navíc na to byl sám.

Kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby se k němu časem nepřipojili kyborg Dědek Čuchák a bojovnice Su Wang-li a nepomohli mu té partě grázlů zakroutit krkem…

Nové, přepracované vydání slavného románu z cyklu Arkádie, který dějově předchází knihám Ultimus, Hu! Povídky Dědka Čucháka a Ostrov nesmrtelných.

ONDŘEJ NEFF
Narodil se v roce 1945 v Praze. Svoji první sci-fi napsal v deseti letech, žánru se věnuje celoživotně.

Dává přednost klasické dobrodružné hard sci-fi (série Arkádie, Milénium, Pán Modrého meče), kam patří i novinka Zlatý pomeranč spadající do arkadského cyklu. Pozornost i mezi čtenáři mainstreamu vyvolala antiutopie Tma. Kratší texty publikoval v řadě povídkových sbírek (Vejce naruby, Zepelín na Měsíci, Bůh s. r. o. aj.). Je celoživotním fanouškem Julese Verna, deset jeho románů převyprávěl pro novou čtenářskou generaci. K nim přidal vlastní steampunkovou trilogii Tajemství pěti světadílů.

Ondřej Neff žije nedaleko Prahy. Pod vlivem své ženy, herečky Ljuby Krbové, vyměnil karate za čínské tchaj-ťi a místo na motorce jezdí na elektrokole. Rád fotí, chodí se psy do lesa a na svém web-magazínu Neviditelný pes strká nos do politiky. Pro cyklus Arkádie chystá přepracovaný román Rock mého života, a co bude dál, se teprve uvidí.

SAŠA RAŠILOV
Saša Rašilov (III.) se narodil v Praze na Zbraslavi ve filmové rodině (otec kameraman, dědeček herec, sestra i bratr se také objevují u filmu). Studoval na pražské konzervatoři, hudebně-dramatickém oddělení. Po absolvování konzervatoře přešel na herectví na pražské DAMU (1990-94). Působil v mnoha divadlech, v současnosti je stálým členem souboru Národního divadla. Kromě vystupování v divadle má na kontě desítky televizních, filmových i rozhlasových rolí. Saša si udělal dobré jméno i v oblasti dabingu. Začínal dabovat postavičku Mickey Mouse a dnes jako jediný může v ČR kresleného myšáka dabovat. Kromě Disneyho postavičky lze jeho hlas slyšet v prvních třech dílech Star Wars (postava Obi-Wan Kenobiho), ve filmu Karlík a továrna na čokoládu namluvil postavu Willy Wonky (J. Depp) nebo v animované pohádce Roboti hlavní postavu Rodneyho. Za dabing dokonce získal i ocenění, v roce 2003 obdržel prestižní Cenu Františka Filipovského za film Tápající. Dnes je jedním z nejvíce obsazovaných dabérů u nás. Do jeho širokého rejstříku výborně zapadá i načítání audioknih.

Audiokniha Hvězda mého života – akční sci-fi příběh od legendy české science fiction Ondřeje Neffa. Čte Saša Rašilov. Režie Daniel Tůma.

více

Série Arkádie

Obálka audioknihy Hvězda mého života
Hvězda mého života
Obálka audioknihy Ultimus
Ultimus
Obálka audioknihy Hu! Povídky Dědka Čucháka
Hu! Povídky Dědka Čucháka
Obálka audioknihy Ostrov nesmrtelných
Ostrov nesmrtelných

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma