Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Narrenturm

Narrenturm

Andrzej Sapkowski

Délka: 24 h 0 min
Interpret: Ernesto Čekan
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Série: Husitská trilogie díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.35 GB

BARVITÉ POSTAVY, INTRIKY, ŠPIONÁŽ, MAGIE, KRÁSNÉ ŽENY A DRSNÍ MUŽI. CO CHTÍT VÍC?

Píše se rok 1425, Čechami zmítá husitská revoluce a ve Slezsku se sbírá katolické vojsko ke křížové výpravě. Geralt z Rivie brousí své meče... tedy pardon, to je z předchozí knihy. Mladý, naivní a věčně zamilovaný medik a čaroděj-amatér Reinmar z Bělavy začíná své neuvěřitelné dobrodružství v náručí krásné Adély von Sterza.

Historický fantasy román Narrenturm, který je pro svou hravost, překvapivé zvraty, historickou věrnost a všudypřítomný sžíravý humor považován za možná to nejlepší, co kdy Sapkowski napsal. S dalšími díly, Boží bojovníci a Lux Perpetua, tvoří tzv. Husitskou trilogii, známou i jako Sága o Reinmarovi z Bělavy.

ANDRZEJ SAPKOWSKI
Nekorunovaný král současné slovanské fantasy se narodil v polské Lodži. Svou první povídku publikoval v roce 1986 v časopise Fantastyka a o pouhých šest let později už jeho napínavé příběhy putovaly k českým čtenářům. Jeho nejznámějším dílem jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie, muži-mutantovi, který chrání svět před magickými nestvůrami. Sapkowského Zaklínač byl také zfilmován a stal se námětem počítačové hry The Witcher. Na audioknihu Bouřková sezóna navazuje Sapkowského pětidílná Sága o Geraltovi a Ciri, kterou Tympanum začalo vydávat na podzim 2015.

ERNESTO ČEKAN
Herec a dabér. Narodil se v rodině vysokoškolského učitele a velvyslance a absolventky zpěvu na Hudební Akademii múzických umění v Praze a překladatelky ze španělštiny. Jeho druhým rodným jazykem je španělština. Vystudoval Pražskou konzervatoř a získal angažmá v Městském divadle Most (např. role Porthose v inscenaci D’Artagnan), pak přešel do Městských divadel pražských (např. Šandor Barinkay v Cikánském baronovi). Dnes je na volné noze a spolupracuje s mnoha divadly a divadelními agenturami. V televizi jsme ho mohli vidět např. v Krejzových, Slunečné, nebo v pohádkách Z pekla štěstí a Princezna ze mlejna 2. Věnuje se dabingu (namlouval např. Antonio Banderase).

Součástí nahrávky je také latinsko-český slovník ve formátu pdf. (dostupný po stažení audioknihy z poličky ve webovém prohlížeči).

Audiokniha Narrenturm –⁠ první díl Husitské trilogie od mistra polské fantasy Andrzeje Sapkowskeho. Čte Ernesto Čekan.

více

Série Husitská trilogie

Obálka audioknihy Narrenturm
Narrenturm
Obálka audioknihy Boží bojovníci
Boží bojovníci
Obálka audioknihy Lux Perpetua
Lux Perpetua

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma