Obálka audioknihy Hu! Povídky Dědka Čucháka

Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2022
Série: Arkádie díl 5

SBÍRKA VŠECH POVÍDEK O KUBOVI NEDOMÉM & DĚDKOVI ČUCHÁKOVI Z AUTOROVY SÉRIE ARKÁDIE...

Jedna rána bezzákluzového děla udělala z Kazika Pruse hromádku krvavého šrotu a lékař šarlatán pseudodoktor Kurz z něho udělal kyborga. Tak vznikl Dědek Čuchák, nerozlučný druh Kuby Nedomého, dobrodruha a podvodníka v oboru falešných starožitností. Oba se potloukají pestrým světem habitatů na Měsíci, především v Arkádii, méně už v Alhambře, protože tam je přísná policie.

Kuba Nedomý se nechce do ničeho plést, ale zvědavost ho nezřídka vtáhne do nebezpečných detektivních pátrání. Daleko by se v nich nedostal bez pomoci Dědka Čucháka, který toho moc nenamluví (citoslovce Hu! je často maximum, které z něho lze dostat), zato robotická část jeho osobnosti umí leccos na hranici zázraku. A nezřídka i za touto hranicí.

Tato kniha obsahuje sedm povídek z různých údobí jejich života v Arkádii, jak je popisován v románech Měsíc mého života, Rock mého života, Hvězda mého života a Ultimus, přičemž mezi nimi najdete příběhy napínavé, záhadné, někdy legrační, ale vždycky zábavné.

ONDŘEJ NEFF
Narodil se v roce 1945 v Praze. Svoji první sci-fi napsal v deseti letech, žánru se věnuje celoživotně. Dává přednost klasické dobrodružné hard sci-fi (série Arkádie, Milénium, Pán Modrého meče), kam patří i novinka Hu! Povídky Dědka Čucháka spadající do arkadského cyklu. Pozornost i mezi čtenáři mainstreamu vyvolala antiutopie Tma. Kratší texty publikoval v řadě povídkových sbírek (Vejce naruby, Zepelín na Měsíci, Bůh s. r. o. aj.). Je celoživotním fanouškem Julese Verna, deset jeho románů převyprávěl pro novou čtenářskou generaci. K nim přidal vlastní steampunkovou trilogii Tajemství pěti světadílů.

Ondřej Neff žije nedaleko Prahy. Pod vlivem své ženy, herečky Ljuby Krbové, vyměnil karate za čínské tchaj-ťi a místo na motorce jezdí na elelektrokole. Rád fotí, chodí se psy do lesa a na svém web-magazínu Neviditelný pes strká nos do politiky. Pro cyklus Pán Modrého meče chystá pátý díl, a co bude dál, se teprve uvidí.

SAŠA RAŠILOV
Saša Rašilov (III.) se narodil v Praze na Zbraslavi ve filmové rodině (otec kameraman, dědeček herec, sestra i bratr se také objevují u filmu). Studoval na pražské konzervatoři, hudebně-dramatickém oddělení. Po absolvování konzervatoře přešel na herectví na pražské DAMU (1990-94). Působil v mnoha divadlech, v současnosti je stálým členem souboru Národního divadla. Kromě vystupování v divadle má na kontě desítky televizních, filmových i rozhlasových rolí. Saša si udělal dobré jméno i v oblasti dabingu. Začínal dabovat postavičku Mickey Mouse a dnes jako jediný může v ČR kresleného myšáka dabovat. Kromě Disneyho postavičky lze jeho hlas slyšet v prvních třech dílech Star Wars (postava Obi-Wan Kenobiho), ve filmu Karlík a továrna na čokoládu namluvil postavu Willy Wonky (J. Depp) nebo v animované pohádce Roboti hlavní postavu Rodneyho. Za dabing dokonce získal i ocenění, v roce 2003 obdržel prestižní Cenu Františka Filipovského za film Tápající. Dnes je jedním z nejvíce obsazovaných dabérů u nás. Do jeho širokého rejstříku výborně zapadá i načítání audioknih.

Režie a náběr zvuku: Daniel Tůma
Postprodukce a mastering: Martin Dušek
Hudba: Karpof Brothers

Audiokniha Hu! Povídky Dědka Čucháka. Autor Ondřej Neff, čte Saša Rašilov. Režie Daniel Tůma.

Série Arkádie

Obálka audioknihy Hvězda mého života