Obálka audioknihy Stopařův průvodce Galaxií 5: Převážně neškodná

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Stopařův průvodce Galaxií díl 5

Pozemšťan Arthur Dent konečně najde mírumilovnou planetu, kde by mohl strávit zbytek života. Pak na ní však ztroskotá kosmická loď…

Pátá a závěrečná část slavné série, v níž Arthur Dent hledá tiché místo v odlehlém koutě vesmíru, kde by mohl v klidu strávit zbytek života. Jeho přání se splní – dostane se na mírumilovnou planetu, na níž život plyne bez větších vzruchů a problémů. Její sympatičtí obyvatelé žijí na technické úrovni odpovídající zhruba pozemskému osmnáctému století, a tak se Arthur horlivě snaží přijít na to, které výdobytky své rodné civilizace by mohl novým spoluobčanům zprostředkovat. Odpověď je překvapivě jednoduchá. Idylický poklid však naruší mimořádná událost: ztroskotání kosmické lodi.

DOUGLAS ADAMS
Anglický spisovatel, autor rozhlasových her a hudebník. Čtenáři ho mohou znát i pod jmény Bop Ad, které vzniklo špatným výkladem nečitelného podpisu, nebo pod iniciálami DNA. Proslul pěti díly Stopařova průvodce galaxií, které byly nejprve uvedeny v rádiu a posléze převedeny i do televizní a komiksové podoby. Autorsky se podílel na populárním sci-fi seriálu Doctor Who. Mezi jeho další díla patří romány s hlavní postavou Dirka Gentlyho nebo dokumentární publikace Ještě je můžeme vidět – výprava za vymírajícími živočichy, která byla převedena do rozhlasové podoby pro BBC. Ke konci života působil jako vyhledávaný lektor, přednášející o moderních technologiích a životním prostředí.

VOJTĚCH KOTEK
Pochází z divadelnické rodiny, jeho otec Václav Kotek byl hercem v divadle Járy Cimrmana. Už od dětství účinkoval v řadě televizních filmů, inscenací a seriálů a věnoval se dabingu – proslavila ho zejména postava čaroděje Harryho Pottera ve slavné filmové sérii. Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesly snímky Únos domů a role Rendyho ve filmu Snowboarďáci Karla Janáka. V roce 2019 pak zazářil v roli Františka Štěpána Lotrinského, manžela císařovny, v historické minisérii Marie Terezie. Jako filmový režisér debutoval celovečerním filmem Padesátka. Vedle herectví se věnuje moderování a hraje na baskytaru v hudební skupině TH!S.

Nahrávka vznikla podle knihy Douglase Adamse Stopařův průvodce 5 – Převážně neškodná, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2011. Copyright © Completely Unexpected Productions Ltd. 1992. Z anglického originálu Mostly Harmless, vydaného v nakladatelstvím Pan Books v Londýně 1993, přeložila Jana Koubová. Translation © Jana Koubová, 1994, 2002, 2008. Čte Vojtěch Kotek. Režie Zuzana Burianová. Zvuk, sound design Pavel Štěpánek. Hudba Mario Buzzi. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace na obálce © Pavel Rút. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Převážně neškodná obsahuje pátou část kultovní sci-fi série od autora Douglase Adamse. Čte Vojtěch Kotek.

Série Stopařův průvodce Galaxií