Obálka audioknihy Stopařův průvodce Galaxií 4: Sbohem, a díky za ryby

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Série: Stopařův průvodce Galaxií díl 4

Ve vesmíru se může stát cokoliv. Takže i na odstrkovaného tvora jako je Pozemšťan Arthur Dent čeká jeho hvězdná hodina!

Kupříkladu může potkat spřízněnou duši Frenchurch, která své jméno získala podle nádraží, kde ji její nudící se rodiče zplodili ve frontě na lístky. Po osmi zběsilých letech v kosmu se Arthur Dent touží usadit a upřímně doufá, že jej aspoň na nějaký čas nechá Vesmír na pokoji. To by tu ovšem nemohli být jeho staří přátelé, intergalaktické lodě pohybující se nepravděpodobnou rychlostí a …Boží poselství celému tvorstvu.

DOUGLAS ADAMS
Anglický spisovatel, autor rozhlasových her a hudebník. Čtenáři ho mohou znát i pod jmény Bop Ad, které vzniklo špatným výkladem nečitelného podpisu, nebo pod iniciálami DNA. Proslul pěti díly Stopařova průvodce galaxií, které byly nejprve uvedeny v rádiu a posléze převedeny i do televizní a komiksové podoby. Autorsky se podílel na populárním sci-fi seriálu Doctor Who. Mezi jeho další díla patří romány s hlavní postavou Dirka Gentlyho nebo dokumentární publikace Ještě je můžeme vidět – výprava za vymírajícími živočichy, která byla převedena do rozhlasové podoby pro BBC. Ke konci života působil jako vyhledávaný lektor, přednášející o moderních technologiích a životním prostředí.

VOJTĚCH KOTEK
Pochází z divadelnické rodiny, jeho otec Václav Kotek byl hercem v divadle Járy Cimrmana a maminka Alena vystudovala produkci na DAMU. Už od dětství účinkoval v řadě televizních filmů, inscenací a seriálů a věnoval se dabingu – proslavila ho zejména postava čaroděje Harryho Pottera ve slavné filmové sérii. Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesly snímky Únos domů (2002) režiséra Ivana Pokorného a role Rendyho ve filmu Snowboarďáci (2004) Karla Janáka. V roce 2019 pak zazářil v roli Františka Štěpána Lotrinského, manžela císařovny, v historické minisérii Marie Terezie. Jako filmový režisér debutoval celovečerním filmem Padesátka (2016). Vedle herectví se věnuje moderování a hraje na baskytaru v hudební skupině TH!S.

Nahrávka vznikla podle knihy Douglase Adamse Stopařův průvodce Galaxií 4 – Sbohem, a díky za ryby, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2011. Copyright © Serious Productions Ltd 1984. Z anglického originálu So Long, and Thanks for all the fish, vydaného nakladatelstvím Pan Books v Londýně roku 1984, přeložila Jana Hollanová. Translation © Jana Hollanová, 1995, 2002, 2008. Čte Vojtěch Kotek. Režie Zuzana Burianová. Hudba Mario Buzzi. Zvuk a sound design Pavel Štěpánek. Technický redaktor Jan „RaveBoy“ Němec. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace na obálce © Pavel Rút. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Sbohem, a díky za ryby obsahuje čtvrtou část kultovní sci-fi série od autora Douglase Adamse. Čte Vojtěch Kotek.

Série Stopařův průvodce Galaxií