Ultimus

Ondřej Neff

Délka: 12 h 58 min
Interpret: Saša Rašilov
Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2022
Série: Arkádie
Typ souboru: MP3
Velikost: 731 MB

Na odvrácené straně Měsíce stojí Ultimus, vězení pro nejhorší zločince obydlených světů. Sem přijíždějí Kuba Nedomý a Dědek Čuchák, starožitníci se sídlem v Arkádii, v roli robotických specialistů.

Měl to být nejlepší kšeft jejich života. Vyklubala se z toho bouda, kterou na ně nastražil jejich dávný kamarád, policejní hlavoun Mantella. V Ultimu spadnou do spárů Enigmy, nejmocnější zločinecké organizace Lunárního společenství. Najednou stojí proti všem – proti zločincům i dozorcům, proti robotům, zmutovaným paraorganismům i proti toxickému šrotu, který se vymknul kontrole.

Když se pak do celé záležitosti vloží umanutá aktivistka Perla bojující za práva robotů, budou mít Kuba s Dědkem co dělat, aby si zachránili alespoň holou kůži…

ONDŘEJ NEFF
Narodil se v roce 1945 v Praze. Svoji první sci-fi napsal v deseti letech, žánru se věnuje celoživotně. Dává přednost klasické dobrodružné hard sci-fi (série Arkádie, Milénium, Pán Modrého meče), kam patří i novinka Hu! Povídky Dědka Čucháka spadající do arkadského cyklu. Pozornost i mezi čtenáři mainstreamu vyvolala antiutopie Tma. Kratší texty publikoval v řadě povídkových sbírek (Vejce naruby, Zepelín na Měsíci, Bůh s. r. o. aj.). Je celoživotním fanouškem Julese Verna, deset jeho románů převyprávěl pro novou čtenářskou generaci. K nim přidal vlastní steampunkovou trilogii Tajemství pěti světadílů.

Ondřej Neff žije nedaleko Prahy. Pod vlivem své ženy, herečky Ljuby Krbové, vyměnil karate za čínské tchaj-ťi a místo na motorce jezdí na elelektrokole. Rád fotí, chodí se psy do lesa a na svém web-magazínu Neviditelný pes strká nos do politiky. Pro cyklus Pán Modrého meče chystá pátý díl, a co bude dál, se teprve uvidí.

SAŠA RAŠILOV
Saša Rašilov (III.) se narodil v Praze na Zbraslavi ve filmové rodině (otec kameraman, dědeček herec, sestra i bratr se také objevují u filmu). Studoval na pražské konzervatoři, hudebně-dramatickém oddělení. Po absolvování konzervatoře přešel na herectví na pražské DAMU (1990-94). Působil v mnoha divadlech, v současnosti je stálým členem souboru Národního divadla. Kromě vystupování v divadle má na kontě desítky televizních, filmových i rozhlasových rolí. Saša si udělal dobré jméno i v oblasti dabingu. Začínal dabovat postavičku Mickey Mouse a dnes jako jediný může v ČR kresleného myšáka dabovat. Kromě Disneyho postavičky lze jeho hlas slyšet v prvních třech dílech Star Wars (postava Obi-Wan Kenobiho), ve filmu Karlík a továrna na čokoládu namluvil postavu Willy Wonky (J. Depp) nebo v animované pohádce Roboti hlavní postavu Rodneyho. Za dabing dokonce získal i ocenění, v roce 2003 obdržel prestižní Cenu Františka Filipovského za film Tápající. Dnes je jedním z nejvíce obsazovaných dabérů u nás. Do jeho širokého rejstříku výborně zapadá i načítání audioknih.

Režie a zvuk: Daniel Tůma
Mix a mastering: Ivan Mikota
Hudba: Kuba Kopřiva

Audiokniha Ultimus – akční sci-fi příběh od legendy české science fiction Ondřeje Neffa. Čte Saša Rašilov. Režie Daniel Tůma.

více

Série Arkádie

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky