Obálka audioknihy Stalingrad

Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2020
Série: Bratrstvo krve díl 4

Píše se rok 1942 a německá armáda vítězí na všech frontách i díky speciálním vojákům v jejích řadách. Vojákům, kteří jsou prakticky nezničitelní – tedy pokud mají dost cizí krve. A jestli něco v téhle zatracené válce skutečně teče proudem, tak právě krev.

Germánský upírský klan se rozpíná do všech stran a jeho nepřátelé jsou rozhádaní a prohrávají jednu bitvu za druhou. Zdá se, že mocnou vládkyni Germánů nic nezastaví. Jenže generál Gerhard začíná pochybovat a slovanský upírský klan se tak snadno nevzdává. Navíc Veronika s Janem Bezzemkem mají plán.

Tajné války upírů vrcholí monstrózní bitvou, která se zapíše do dějin.

FRANTIŠEK KOTLETA
Vlastním jménem Leoš Kyša. Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, kterou pro neohrožené občanské a politické postoje perzekvovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí. Její pozoruhodná kariéra agentky CIA, která po celá osmdesátá léta deptala svými úspěchy jak StB, tak KGB, dosud nebyla publicisticky zpracována a je zahalena železnou oponou ukovanou z tajemství, mýtů, legend a polopravd. V polovině devadesátých let zmizela v Brazílii a nejsou o ní žádné zprávy.

O Kotletově otci se také nic neví. Podle některých indicií je jím Michail Gorbačov, kterého Kotletova matka svedla během jeho tajné návštěvy Bruntálu. Podle zlovolných bruntálských jazyků jím ale může být prakticky kdokoliv, kdo kdy ušetřil padesát korun a mohl si dovolit krátké, avšak vzrušující dobrodružství v ilegálním nevěstinci, který Kotletova matka příkladně vedla jako zástěrku svých špionských aktivit.

RICHARD FIALA
Vystudoval herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze, v ateliéru Miroslava Krobota. Od roku 2006 je na volné noze, hostuje v pražských i mimopražských divadlech (Dejvické divadlo, Národní divadlo, Klicperovo divadlo v Hradci Králové atd.). Je zakládajícím členem divadla Letí a členem divadelního souboru Masopust. Od roku 2009 klaunuje pod hlavičkou organizace Zdravotní klaun pro děti v nemocnicích a pro seniory v geriatrických zařízeních. Dlouhodobě spolupracuje s Českým rozhlasem a studiem Soundsquare, účinkoval v mnoha rozhlasových hrách a spotech. Ztvárnil několik rolí v televizních filmech a seriálech. Objevil se ve filmu Don’t Stop Richarda Řeřichy. Zpívá a hraje na baskytaru v rockové skupině Legendary Buccaneers. Ovládá i kytaru, ukulele, bicí nástroje a akordeon. Miluje historii, hokej a vysokohorskou turistiku. Vždy byl, je a bude skautem a dobrovolným hasičem na Moldavě v Krušných horách. Je ženatý, má dvě dcery.

Audiokniha Stalingrad obsahuje pokračování úspěšné akční sci-fi série Bratrstvo krve. Autor František Kotleta, čte Richard Fiala. Režie Ondřej Černý.

Série Bratrstvo krve

Obálka audioknihy Vlci