Obálka audioknihy Kulový blesk

Interpret: Zbyšek Horák
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2019

V den oslavy svých čtrnáctých narozenin se Čchen namísto šťastného sfouknutí svíček na dortu stane svědkem smrti obou rodičů. Přímo před jeho očima je zabije kulový blesk, přírodní jev, jímž se dodnes zabývá mnoho vědců. Čchen se zatvrdí a rozhodne se zasvětit zkoumání kulového blesku celý svůj život.

Čím víc toho Čchen ví, tím silněji si uvědomuje, že kulový blesk je jen špičkou ledovce úplně nových obzorů fyziky. Samotářský a odhodlaný vědec se díky svému úkolu setkává se spoustou lidí, kteří jsou stejně jako on hnáni kupředu nějakou posedlostí. Jako červená nit se Čchenovým příběhem linou poslední slova jeho otce: „Klíčem ke krásnému životu je okouzlení.“

Román Kulový blesk vznikl ještě před vydáním Liou Cch’-sinovy slavné ságy Vzpomínka na Zemi a lze jej číst nejen jako samostatné dílo, ale také jako předmluvu k této trilogii.

LIOU CCH'-SIN
Liou Cch'-sin je čínský spisovatel, který obdržel hned devětkrát nejprestižnější čínskou žánrovou cenu Galaxy, jednou titul velmistra čínskojazyčné sci-fi a jako první Asiat vůbec získal cenu Hugo v kategorii nejlepší román. Jedná se o jednoho z nejhlavnějších představitelů nové generace čínských autorů science fiction.

ZBYŠEK HORÁK
Český moderátor a dabér. V současné době působí především v dabingu. Nově se věnuje taky načítání audioknih. Léta působil v Českém rozhlasu, České televizi i TV Nova. Z televizních obrazovek jej můžete znát například jako hlas Jeremyho Clarksona, jednoho ze tří moderátorů populární motoristické show Top Gear. Známé jsou i jeho čtené komentáře reportáží v pořadu Toulavá kamera.

Audiokniha Kulový blesk obsahuje sci-fi román, jehož autorem je tvůrce úspěšné trilogie Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin. Čte Zbyšek Horák. Režie Jakub Tabery.