Obálka audioknihy Toulavá země

Interpret: Zbyšek Horák
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2021

Liou Cch’-sin, nejznámější čínský autor science fiction, uchvátil svět svou rozsáhlou trilogií Vzpomínka na Zemi, avšak jeho povídková tvorba je neméně strhující a zajímavá.

V těchto příbězích o sluneční smrti, mimozemských civilizacích nebo cestování časem a vesmírem najdou čtenáři podnětné meditace o technologii i umění, kontrastech rozlehlosti a mikroskopičnosti světů, ale i o nekonečném boji mezi životem a smrtí. Každá z těchto povídek jako by ve zkratce zachytila Liouovo soucitné chápání lidstva a hlubokou reflexi lidské povahy. Dohromady pak slouží jako úžasná a inspirující hostina pro fantazii.

LIOU CCH'-SIN
Liou Cch'-sin (nar. 1963) je hlavním představitelem nové generace čínských autorů sci-fi. Devětkrát obdržel nejprestižnější čínskou žánrovou cenu Galaxy, jednou titul velmistra čínskojazyčné sci-fi a jako vůbec první Asiat v historii získal také cenu Hugo v kategorii nejlepší román. Jeho nejslavnějším románem je Problém tří těles (2007, česky 2017), na který navazují další dva díly trilogie — Temný les (2008, česky 2017) a Vzpomínka na Zemi (2010, česky 2018). Nadšeně přijaté třídílné ságy Vzpomínka na Zemi se po celém světě prodalo více než osm milionů výtisků a doposud byla přeložena do dvaceti jazyků. Česky vyšly i jeho další romány Kulový blesk (2004, česky 2019) a Věk supernovy (2001, česky 2020).

ZBYŠEK HORÁK
Český moderátor a dabér. V současné době působí především v dabingu. Nově se věnuje taky načítání audioknih. Léta působil v Českém rozhlasu, České televizi i TV Nova. Z televizních obrazovek jej můžete znát například jako hlas Jeremyho Clarksona, jednoho ze tří moderátorů populární motoristické show Top Gear. Známé jsou i jeho čtené komentáře reportáží v pořadu Toulavá kamera. Pro Audiotéku skvěle načetl mimo jiné celé dosavadní dílo Liou Cch'-sina.

Audiokniha Toulavá země –⁠ imaginativní povídková sbírka od autora Liou Cch’-sina. Překlad Hana Do. Čte Zbyšek Horák. Mistr zvuku Jan Kacian, režie Jakub Tabery.