Obálka audioknihy Vyšehradské mýty

Interpret: Josef Somr
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2012
Série: Praha v pověstech, mýtech a legendách

Mohutný duchovní proud, který sílí na sklonku druhého tisíciletí, s sebou přináší zrod nebývalých kulturních projektů. Jedním z nich je i Rudolf II. a Praha, k němuž se svobodně hlásí vlastním vkladem také vydavatelství Audiostory. Přiravilo ojedinělý zvukový projekt - Praha v pověstech, mýtech a legendách. Jde o volný cyklus zvukových pásem staropražských historických příběhů mnoha renomovaných českých autorů.
V magických mýtech nacházíme pravzorce lidského chování, odpovědi na základní otázky týkající se smyslu života, zrcadlo lidské duše. Jejich uvědomování vytváříme neviditelné pouto s minulostí, oživujeme tradice, abychom pochopili, jako úlohu ve světě máme. Praha je jako slovanské centrum předurčena k propojení racionálního myšlení s intuicí a citem, ke sbližování vědeckého a uměleckého pohledu na svět, jež je nadějí na globální duchovní přesah lidstva. Praha je symbolickým srdcem Evropy, centrem lásky a porozumění pro příští věk.

Obsah:
1. O Krokovi a jeho dcerách
2. O silném Bivojovi
3. Soud a volba
4. O založení Prahy
5. O zlaté kolébce kněžny Libuše
6. O boji a zradě
7. Předmluva k pověstem z doby křesťanské
8. Dvě hvězdy

Vyšehradské mýty - audiokniha obsahuje převyprávěné pověsti Aloise Jiráska, Václava Cibuly a Eduarda Petišky. Účinkují Josef Somr, Jana Hlaváčová a Jiří Klem.

Série Praha v pověstech, mýtech a legendách

Obálka audioknihy Vyšehradské mýty
Vyšehradské mýty
Obálka audioknihy Židovská Praha
Židovská Praha
Obálka audioknihy Praha Karla IV.
Praha Karla IV.