Obálka audioknihy Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala

Lucie Macháčková

Interpret: Tereza Dočkalová
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024

Láska, sex a radnice! Řekněte své ANO pořádné dávce zábavných historek o vztazích, které (ne)skončily před oltářem. Zažili jste někdy svatbu jako řemen, bláznivou rozlučku se svobodou anebo kuriózní žádost o ruku? Populární stand-up komička Lucie Macháčková je věčná družička a trapasů a bizarních zážitků má na rozdávání.

Dozvíte se, jaké typy hostů zaručeně potkáte na každé svatbě, proč se nevyplácí hubnout do svatebních šatů, co lze zažít na ztřeštěné skotsko-ruské svatbě, kde si nikdo nerozumí, co neříkat muži o svatební noci i jak vypadá pravé české svatební bingo a mnoho dalšího. Vtipem a nadsázkou nabitá kniha o veselkách vás zaručeně rozveselí.

LUCIE MACHÁČKOVÁ
Česká stand-up komička, scenáristka, marketérka a moderátorka. Lucie je známá zejména díky stand-up comedy, které se věnuje od roku 2014 v češtině a v angličtině. Se svojí anglickou show vystupovala na pódiích v Německu, Maďarsku, Polsku, Rakousku i Velké Británii. Pravidelně se objevuje na televizních obrazovkách v pořadu Comedy Club. Je autorkou komediálního bestselleru Historky z Tinderu a knihy o rodičovství a mateřství Protivný sprostý matky. Pro Český rozhlas Radio Wave vytvořila komediálně-historický podcast Vykopávky. Je matkou dcery Charlotte.

TEREZA DOČKALOVÁ
Vystudovala herectví na ostravské Janáčkově konzervatoři. Již při škole hostovala v Těšínském divadle, v ostravském Divadle loutek a na Komorní scéně Aréna, kde po absolutoriu nastoupila do stálého angažmá. V roce 2012 obdržela Cenu Thálie v kategorii herečka do 33 let a o rok později se stala členkou pražského Divadla pod Palmovkou. V roce 2017 získala za ztvárnění ústřední postavy Nory ve stejnojmenné hře Henrika Ibsena v Divadle Pod Palmovkou již druhou Cenu Thálie, tentokrát za mimořádný jevištní výkon. Terezu můžete vidět na obrazovkách v projektech České televize nebo aktuálně ve filmech Brutální vedro či Lítá v tom.

Lucie Macháčková: Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala | Čte Tereza Dočkalová | Režie Johana Ožvold | Zvuk, střih a mastering Zuzana Švancarová | Hudba Martin Ožvold | Natočeno ve studiu BEEP | Grafiku CD podle knižní předlohy adaptovala Jana Rybová | Produkce Studio BEEP – Petra Krausová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v únoru 2024

Nahrávka vznikla dle knižní předlohy:
Svatební historky © Lucie Macháčková, 2023 | Illustrations © Sára Kučíková, 2023 | Text povídky Podojit zlomené srdce vyšel poprvé v magazínu Reportér. | All rights reserved | Vydala Euromedia Group, a. s. - v edici Ikar v roce 2023

Audiokniha Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala, autorka Lucie Macháčková, čte Tereza Dočkalová.