Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Loutkové divadlo

Loutkové divadlo

M. W. Craven

Délka: 14 h 58 min
Interpret: Martin Zahálka
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2023
Série: Washington Poe díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 844 MB

Sériový vrah upaluje své oběti v prehistorických kamenných kruzích Lake District. Nenechává za sebou žádnou stopu a policie je bezradná.

Když policisté naleznou jeho jméno vyryté do ohořelých pozůstatků třetí oběti, zneuznaný detektiv Washington Poe je znovu povolán do služby, aby se zúčastnil vyšetřování, o které ale nemá zájem. Zdráhavě utvoří tým s geniální, ale značně nespolečenskou civilní analytičkou Tilly Bradshawovou – nesourodý pár odhalí stopu, kterou měl vidět jenom Poe.

Nepolapitelný vrah má zjevně plán a z nějakého důvodu chce, aby byl policista jeho součástí. Jak počet obětí přibývá, Poe zjišťuje, že je s případem mnohem spjatější, než by si kdy dokázal představit. V šokujícím finále, které roztříští jeho povědomí o sobě samém, nadaný detektiv zjistí, že jsou mnohem horší věci než být upálen zaživa.

M. W. CRAVEN
Britský autor detektivních románů a thrillerů. Probační úředník. M. W. Craven se narodil v Carlisle, ale vyrostl v Newcastlu, odkud utekl v nezralém věku šestnácti let a vstoupil do armády. Dalších deset let cestoval kolem světa a bavil se. V roce 1995 se rozhodl studovat sociální práci se zaměřením na kriminologii a zneužívání látek. Jako jednatřicetiletý se stal probačním úředníkem ve Whitehavenu, kde se nakonec vypracoval na vedoucí pozici. O šestnáct let později se rozhodl zariskovat, a když z důvodu nadbytečnosti přišel o místo, stal se spisovatelem na plný úvazek.

MARTIN ZAHÁLKA
Martin Zahálka je uznávaným dabérem, ztvárnil desítky divadelních rolí a zahrál si v řadě seriálů. Po Střední průmyslové škole strojní pracoval jako promítač vojenského kina v Boru u Tachova a poté se přihlásil na DAMU na obor herectví. Po svém prvním angažmá ve Státním divadle v Brně přešel do Divadla J. K. Tyla v Plzni a od roku 1992 je členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech v Praze. Zahrál si např. Greye v Králi Krysovi, Oronta v Misantropovi, skvěle fotí a načítá audioknihy.

Audiokniha Loutkové divadlo, autor M. W. Craven, překlad Lenka Booth. Čte Martin Zahálka, režie Jakub Tabery.

více

Série Washington Poe

Obálka audioknihy Loutkové divadlo
Loutkové divadlo
Obálka audioknihy Černé léto
Černé léto
Obálka audioknihy Kurátor
Kurátor

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma