Obálka audioknihy Někdo mě má rád

Někdo mě má rád

Dominik Landsman

Interpret: Václav Neužil
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2021

Jiří Ovčáček, historicky první. člověk v dějinách České republiky, který zastává jak post první dámy, tak i viceprezidenta, míří plnou parou do učebnic dějepisu. Ještě předtím, než se stane samostatnou maturitní otázkou a možná i povinným předmětem (nauka o Jiřím Ovčáčkovi), přichází. s jímavým a lidsko-člověčensky pojatým vyprávěním o vlastním životě, v němž se už od narození prolínají osobní a profesní rovina, aby se spojily v dechberoucím finále v roli mluvčího, důvěrníka i ošetřovatele prezidenta Miloše Zemana.

Jiří Ovčáček se v prvním, ale především jediném autorizovaném hanopisu rozpovídal o svém dětství za komunismu, dospívání v 90. letech, kdy neměl žádné kamarády, a později i o svém působení po boku Miloše Zemana, kdy stále nemá žádné kamarády, zato už má Twitter.

Audiokniha, u které se budete dojímat, budete u ní plakat, ale společně s Jiřím se budete i radovat z maličkostí života, jako je například do komínků precizně srovnané prádlo. A tak to ostatně v životě má být.

DOMINIK LANDSMAN
Dominik Landsman je český spisovatel a scénárista, který nesnáší, když o něm někdo mluví jako o blogerovi nebo moderním fotrovi. Svou kariéru založil na tom, že se mu narodilo dítě, a on ho zmonetizoval v knížkách a na sociálních sítích. Bez dítěte by byl nejspíš stále ještě nezaměstnaný, protože nic neumí a nemá světu co nabídnout. Dominik Landsman ve volném čase rád neluští sudoku nebo křížovky, anebo rybaří, což se s neluštěním sudoku nevylučuje. Dá se tedy říct, že ve volném čase rád na rybách neluští sudoku.

VÁCLAV NEUŽIL
Po studiích na JAMU působil v brněnském divadle Polárka, v Mahenově činohře Národního divadla v Brně, Divadle v 7 a půl a v HaDivadle. Od roku 2006 je členem souboru Dejvického divadla. Televizní a filmoví diváci ho mohli vidět v seriálech Čtvrtá hvězda, Atentát, Svět pod hlavou, Dabing Street, Zkáza Dejvického divadla či Zrádci nebo v celovečerních filmech Zoufalci, Ztraceni v Mnichově, Dukla 61, Národní třída a dalších.

Audiokniha Někdo mě má rád – autorizovaný hanopis Jiřího Ovčáčka. Autor Dominik Landsman a TMBK. Čte Václav Neužil.