Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Na králův příkaz

Na králův příkaz

František Niedl

Délka: 8 h 15 min
Interpret: Marek Holý
Vydavatel: Audiotéka, MOBA
Vydáno: 2023
Série: Ondřej z Rohatce díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 465 MB

Ondřejovi z Rohatce se konečně podařilo vyvléci se z osidel, která mu kladl křivoklátský purkrabí Chval z Valdéře, jenž ho chtěl připravit o hrad Jenčov, bohaté naleziště železné rudy, hutě a hamr na výrobu železa. Chval byl vždy mužem Jana Lucemburského, zatímco Ondřej manem markraběte Karla. Vztah obou Lucemburků byl vždy komplikovaný, a i když nakonec král Jan uznal, že je Ondřej v právu a darovací listinu na Jenčov, kterou vystavil jeho syn Karel, uznal a stvrdil i svým podpisem a pečetí, nemohl jen tak ustoupit, aby neztratil tvář. A tak stanovil Ondřejovi podmínku, že se bude muset, pokud ho on sám vyzve, zúčastnit tří jeho válečných tažení. Píše se rok 1341 a králi zbývá necelých pět let života. Zapomene král na tuto svoji malichernost, nebo bude Ondřej vyzván k tomu, aby ho do bitvy následoval?

FRANTIŠEK NIEDL
František Niedl se narodil v Českých Budějovicích a vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a byl majitelem cestovní kanceláře. Má rád přírodu, motorky, koně, jachtink, literaturu a historii. Kromě románů píše i povídky, které se objevují v přílohách deníků, nebo jsou vysílány v rozhlase a také vychází knižně.

MAREK HOLÝ
Vystudoval brněnskou konzervatoř. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. V Praze poté působil několik let v Divadle Na Fidlovačce. V současnosti je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie 2013 v oboru opereta, muzikál za titulní roli v muzikálu Zorro uváděného v Divadle Hybernia. Je vytíženým a skvělým dabingovým hercem a oblíbeným interpretem audioknih. Pro Audiotéku načetl například sérii Simona Scarrowa Quintus Licinius Cato.

Audiokniha Na králův příkaz obsahuje třetí díl historické série Ondřej z Rohatce. Autor František Niedl, čte Marek Holý. Mistr zvuku Marek Šrámek, režie Jakub Tabery.

více

Série Ondřej z Rohatce

Obálka audioknihy Ano, můj pane
Ano, můj pane
Obálka audioknihy Železná rukavice
Železná rukavice
Obálka audioknihy Na králův příkaz
Na králův příkaz

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma