Nová česká hra přibližuje události spojené s uzavřením vysokých škol 17. listopadu 1939
29. 3. 2022 16:25 | Michal Burian

Nová česká hra přibližuje události spojené s uzavřením vysokých škol 17. listopadu 1939

Pražské studio Charles Games, které si vybavíte ve spojení s interaktivními historickými tituly Attentat 1942 a Svoboda 1945: Liberation, ve spolupráci s organizací Živá paměť vydalo bezplatnou mobilní hru Train to Sachsenhausen. Ta přibližuje události spojené s uzavřením vysokých škol 17. listopadu 1939, popravami českých vysokoškolských studentů a jejich vězněním v koncentračním táboře Sachsenhausen.

Train to Sachsenhausen je historická adventura, jež kombinuje prvky interaktivního románu s principy karetní hry. Díky tomu vyhodnocuje každé vaše rozhodnutí pro vývoj dalšího děje. Nabízí také několik různých konců, které jsou inspirovány skutečnými výpověďmi pamětníků. Výtvarné pojetí s temnou komiksovou estetikou je pak konfrontováno s autentickými dobovými záznamy a výpověďmi v podobě tzv. virtuálního muzea.

V roli mladého studenta medicíny prožijete bouřlivé události roku 1939, tedy demonstrace proti nacistickému režimu. Dále pohřeb Jana Opletala, zatýkání na vysokoškolských kolejích i internaci v Ruzyni a transport do koncentračního tábora Sachsenhausen.

„Train to Sachsenhausen je krátká a intenzivní zkušenost, ve které může každé rozhodnutí ovlivnit váš osud,” popisuje Vít Šisler, hlavní designér hry. Titul kombinuje prvky adventury a interaktivního románu s komiksovým zpracováním, o které se postaral výtvarník Ticho 762. „Hra má silnou atmosféru zejména díky jeho výrazně stylizovaným kresbám,“ doplňuje art directorka Eva Nečasová.

„Jsem rád, že můžeme přiblížit mladé generaci inovativní formou důležité historické události spojené se 17. listopadem 1939. Věřím, že aplikace vzbudí zájem dozvědět se více o osudech českých vysokoškoláků, kteří se stali obětmi nacistických represí,“ říká Pavel Voves, historik a ředitel Živá paměť, o.p.s. spolupracující na vývoji hry.

Nová česká hra přibližuje události spojené s uzavřením vysokých škol 17. listopadu 1939

Hra Train to Sachsenhausen byla vytvořena za finanční podpory Nadace EVZ (Erinnerung, Verantwortung und Zukunft) v rámci programu Young People Remember. „Povědomí o utrpení obětí nacistického režimu se rychle vytrácí. Zbývá už jen hrstka pamětníků této temné kapitoly naší historie, a proto je nezbytné nalézt nové způsoby, jak tento odkaz předat současné mladé generaci,” poznamenává Helge Theil, projektový manažer Nadace EVZ.

Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky