Na mobily se přesouvají battle royale hity z počítače a konzolí
23. 3. 2022 18:42 | Michal Burian

Na mobily se přesouvají battle royale hity z počítače a konzolí

PUBG Mobile, PUBG: New StateCall of Duty: Mobile, Fortnite a další hry, které staví zážitek na zběsilých battle royale bitvách, kde vyhrává poslední přeživší, budou mít konkurenci. Do virtuálního ringu hodlají vstoupit dva battle royale hity, jejichž oblíbenost na počítačích a konzolích stále roste.

VYSVĚTLENÍ: Battle royale je speciální režim, jenž kombinuje přežití, průzkum a soupeření „do posledního dechu“. Obvykle hráči začínají s minimálním vybavením a jejich úkolem je najít zbraně, lékárničky a další vybavení, aby se jim podařilo stát posledním přeživším.

Řeč je o Call of Duty: Warzone a Apex Legends. Příchod první jmenované střílečky pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS je ještě daleko. Podle společnosti Activision se ale můžeme těšit na zcela nový mobilní zážitek v kvalitě vysokorozpočtových her, který nabídne napínavou, plynulou a rozsáhlou akci Call of Duty: Warzone na cestách. Další podrobnosti budou sdíleny později. V současné době vývojáři hledají nové kolegy, kteří jim s vývojem hry pomohou.

Na mobily se přesouvají battle royale hity z počítače a konzolí

Mnohem blíže je Apex Legends Mobile. Společnosti Electronic Arts a Respawn slibují titul v letošním roce. Nedávno spustili předběžnou registraci a umožnili prvním hráčům si battle royale bitvy vyzkoušet. Zatím jde o hráče z deseti zemí, včetně Austrálie, Nového Zélandu, Singapuru, Argentiny, Mexika nebo Indonésie.

Očekáváme, že k celosvětovému vydání Apex Legends Mobile dojde v nadcházejících měsících. Ve hře najdete několik map a oblíbené herní režimy jako týmová bitva, zmenšená verze battle royale bitvy a arény, v nichž se střetnou dva týmy, každý se třemi hráči.

Víte, že… za aplikace, hry, ale taky za nákupy her na Google Play a App Store nemusíte platit kartou? Pokud „kreditku“ nemáte nebo se ji zdráháte zaregistrovat v online obchodě, můžete si zvolit platbu přes operátora. Nákup aplikace se objeví ve vašem měsíčním vyúčtování!

Oproti jiným battle royale hrám se Apex Legends odlišuje tím, že se vývojáři nebojí experimentovat a přidávají i herní režimy, které s tímto žánrem nemají moc společného. Lákadlem do Apex Legends je také pozadí příběhu jednotlivých a značně odlišných postav ze světa Titanfallu.

O Apex Legends Mobile od nás ještě uslyšíte. Zatím se podívejte na trailer: