Středověká strategie Total War: Medieval 2 táhne na mobily
15. 3. 2022 12:52 | Martin Havlíček

Středověká strategie Total War: Medieval 2 táhne na mobily

Total War je slavná série historických strategických her, které se proslavily epickými bitvami s desítkami tisíc jednotek na monitoru. Na mobilech si aktuálně můžeme zahrát tři starší kousky, které vyšly původně na počítači, jednu ryze mobilní hru a jednu hru karetní.

Brzy by se mělo mobilní portfolio rozrůst o Total War: MEDIEVAL 2, která se zaměřuje na éru středověku. Ani v tomto případě se nejedná o novinku, PC verze vyšla v roce 2006. Stále ale vypadá fantasticky.

Ačkoliv je hra zasazena do středověku, nečekejte od ní rekonstrukce bitev, které si pamatujete z hodin dějepisu. Hráč si vybere jeden z národů západního světa nebo Blízkého východu a je zcela na něm, jak jej povede. Klidně se můžete pokusit ovládnout celý svět.

Total War se ale neodehrává jen na bojištích. Důležitou složkou hry je diplomacie. Můžete navazovat spojenectví i manipulovat se svými soky. Budete také řešit rozšiřování náboženství, inkvizici a další „specifika“ éry středověku.

Zní to fantasticky, že? A teď si představte, že mobilní verze se nebude od té počítačové nijak lišit. Tedy až na jeden detail – ovládání má být upraveno na míru dotykovým displejům mobilních telefonů.

Projekt mobilní verze si vzal pod svá křídla vydavatel Feral, který už dříve vytvořil mobilní verze her Alien: Isolation, Company of Heroes, XCOM, Rome: Total War, Tropico a dalších komplexních titulů. Všechny se povedly, tak snad bude jejich osud následovat i Medieval. Jen je nutné mít na paměti, že vývojáři z Feral vytvářejí hry opravdu komplexní, čemuž odpovídají i hardwarové požadavky na vaše chytré telefony a tablety. Na druhou stranu se dá počítat s českou textovou lokalizací, kterou má PC verze. České texty byly naposledy zachovány u Alien: Isolation.