Pokračování Harryho Pottera exkluzívně na mobilech!
15. 2. 2022 13:14 | Martin Havlíček

Pokračování Harryho Pottera exkluzívně na mobilech!

Jedna hra s Harrym Potterem byla zrušena (řeč je samozřejmě o Harry Potter: Wizards Unite), nová hra s brýlatým čarodějem byla oznámena. Takhle to prostě ve světě mobilních her chodí! Novinka se jmenuje Harry Potter: Magic Awakened a z prvních ukázek to vypadá, že náš čeká hodně komplexní herní zážitek. Jinými slovy, tohle není jen další fádní puzzle, na který někdo nalepil logo Harry Potter.

Jedná se o dobrodružnou hru zasazenou do kouzelných Bradavic. Čekají vás lekce míchání kouzelných lektvarů i zápasy ve famfrpálu. Gró ale spočívá ve sbírání karet, které posléze využijete v boji. Karty reprezentují kouzla nebo tvory, a dají se postupně vylepšovat. Celkem jich je ve hře 80, ve svém balíčků můžete mít třeba kouzlo Wingardium Lleviosa, bájného ptáka Fénixe nebo tlupu Cornwallských rarachů.

Tento mechanismus je mezi mobilními hrami velice rozšířený. Hráči se střídají ve vykládání karet na stůl, na kterém se odehrává efektní souboj. V Harry Potter: Magic Awakened budete bojovat buďto proti ostatním hráčům ve stylu jeden na jednoho nebo dva na dva, a také proti nepřátelským tvorům ze Zapovězeného lesa.

Pokračování Harryho Pottera exkluzívně na mobilech!

Hra Harry Potter: Magic Awakened vyšla už před nějakým časem v Číně, kde se stala velice populární. Brzy bychom se měli dočkat celosvětové premiéry, která nažene do lavic Bradavické školy čar a kouzel miliony nových kouzelníků.