Závodní arkáda Pako 3 garantuje adrenalinová zážitky
31. 1. 2022 22:41 | Martin Havlíček

Závodní arkáda Pako 3 garantuje adrenalinová zážitky

Od hry s názvem Pako 3 toho člověk moc nečeká, nemluvě o poněkud infantilní grafice. Nenechte se ale zmást. Pako 3 není žádná „pakárna“, ani hra pro děti. Ve skutečnosti nabízí adrenalinové honičky s policií, které jsou tak náročné, že zprvu nevydržíte ujíždět ani pár (desítek) sekund.

Nepřeháníme. První úkol první mise zní: vydržte 20 sekund. Jenže sotva nastartujete a už se vaším směrem hrne kolona vozů s blikajícími majáčky na střeše. Žádná výzva k zastavení, tito policisté se nebojí do pronásledovaného vozidla najíždět ani bourat. Poprvé jsme „vybouchli“ ani ne za deset sekund.

Ovládání je snadné. Ostatně jde o závodní arkádu a nikoliv o simulátor. Plyn je automatický a hráč jen zatáčí tapnutím na levou stranu displeje doleva a tapnutím na pravou doprava. Pokud stisknete obě strany mobilu zároveň, je to jako byste zatáhli za ruční brzdu – auto jde do smyku.

Tratě nebo spíše arény jsou malé a plné překážek. Brzy pochopíte, že pokud chcete přežít, musíte policisty navádět právě do těchto bariér. Velkým pomocníkem jsou také dárečky náhodně rozmístěné po okolí. Obsahují nějakou zbraň nebo výhodu, například zpomalí, zmrazí nebo rovnou zničí pronásledovatele. Naším nejoblíbenějším power-upem se stala železná koule zavěšená za auto. Stačí zatočit ve správný moment a z policejních aut jsou rázem policejní vraky.

Každý level je úplně jiný. Budete se projíždět po parkovišti, v ulicích města nebo také po velmi rušném vlakovém nádraží. Občas se změní i úkol a místo honiček přijdou třeba klasické závody. Za splněné úkoly i za destrukci nepřátel získáváte mince, které můžete investovat do nákupu nových vozů. Každé má trochu odlišné jízdní vlastnosti. Například dodávka je odolnější, ale zato pomalejší než klasický vůz.

Autoři na obsahu vůbec nešetřili, a i díky tomu se budete k Pako 3 ještě dlouho vracet. Mluvíme z vlastní zkušenosti…